piątek, 24 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Terapia grupowa dla uzależnionych w Warszawie: dlaczego warto się zgłosić?

Terapia grupowa dla uzależnionych w Warszawie to propozycja dla osób, które są uzależnione od narkotyków, alkoholu i hazardu. Leczenie uzależnień pozwala na powrót do normalnego życia. Dla pacjenta fakt, że jest od czegoś uzależniony, nie zawsze jest jasny. Najczęściej uświadamia sobie, to gdy traci to, co było najważniejsze. Może chodzić o rodzinę, pracę, a nawet cały majątek. Terapia uzależnień to proces, który wymaga czasu. Poddanie się terapii uzależnień przynosi wiele korzyści. Dowiedz się, dlaczego warto zgłosić się na leczenie uzależnienia. 

1. Dla kogo terapia uzależnień?

2. Dlaczego terapia grupowa? 

Ludzie z różnych powodów popadają w uzależnienia. Wiek i płeć nie gra tu większej roli. Osoby uzależnione często nie widzą problemu. Najbardziej mogą cierpieć osoby współuzależnione, czyli rodzina (mąż, żona, dzieci). Uzależnienie w każdej postaci utrudnia funkcjonowanie w społeczeństwie. Pacjenci mają do swej dyspozycji ośrodek leczenia uzależnień, z którego działalnością mogą zapoznać się na stronie https://psychoterapiawawa.org.pl/grupa-dla-uzaleznionych/. Mogą poddać się terapii grupowej. W ośrodku pracują doświadczeni terapeuci uzależnień. Prócz leczenia zaburzeń psychicznych prowadzona jest też psychoedukacja. 

Dla kogo terapia uzależnień?

Poradnia uzależnień to miejsce dedykowane dla osób uzależnionych i cierpiących z powodu współuzależnienia. Terapeuci prowadzą psychoterapię indywidualną oraz grupową. Dla osób, które chcą walczyć z uzależnieniem, szczególnie polecana jest psychoterapia grupowa. Dla samego uzależnionego ważne jest, by mieć kontakt z innymi ludźmi, którzy mają identyczny problem. Pacjent może zauważyć, że nie jest jedyną osobą, która chce  lub musi poddać się leczeniu. Widzi, że nie jest osamotniony w swoim poważnym problemie. Dla wielu pacjentów jest to ułatwienie i motywacja do wytrwania, a także przejścia pełnej terapii. Dla członków grupy istotne jest to, że mogą liczyć na wsparcie. 

Dlaczego terapia grupowa? 

Być może początkowo grupa terapeutyczna dla osób dorosłych nie wydaje się dobrym pomysłem. Może chodzić o to, że ludzie mogą obawiać się poczucia wstydu, gdy mają o swoich problemach mówić w grupie, która jest im obca. Takie spotkania jednak wyróżniają się tym, że przynoszą zdecydowanie więcej korzyści, niż inne metody. Grupa rozwija relacje międzyludzkie, pokazuje doświadczenia innych osób i może uwolnić od poczucia winy. Człowiek, który może opowiedzieć swoją historię przed innymi ludźmi, ma szansę na uwolnienie się od negatywnych emocji.

Materiał zewnętrzny. W przypadku wątpliwości co do produktu skonsultuj się ze specjalistą.