niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Univar Solutions otwiera najnowsze centrum rozwiązań w ramach globalnego ekosystemu innowacji firmy

Nowoczesne laboratorium wesprze innowacje w zakresie składników i substancji chemicznych specjalnego przeznaczenia, rozwoju zastosowań formuł produktów i bardziej zrównoważonych rozwiązań w Europie i poza nią.

DOWNERS GROVE, Illinois, 1 marca 2022 r. /PRNewswire/ — Spółka Univar Solutions Inc. (NYSE: UNVR) („Univar Solutions” lub „Spółka”), globalny dystrybutor substancji chemicznych i składników oraz dostawca usług rozszerzonych, ogłosiła dzisiaj otwarcie najnowszego Centrum Rozwiązań. Centrum Rozwiązań znajdujące się w niemieckim Essen stanowi główny zakład w Europie i jeden z centralnych punktów globalnego gwiaździstego modelu innowacji Spółki. Koncentrując się na zrównoważeniu, współpracy i rozwoju, w tym wiodącym w branży obiekcie pracują eksperci w zakresie opracowywania formuł produktów, tworzenia prototypów wzorcowych, testowania i wydajności produktów, analizy produktów, badania trwałości i innych aspektów. Zespół chemików, naukowców i liderów technicznych wesprze innowacje i pomoże rozwijać popyt w przedsiębiorstwach z sektorów kosmetyki i pielęgnacji, produktów do utrzymania czystości domu i sprzątania obiektów przemysłowych, składników farmaceutycznych oraz powłok, klejów, uszczelniaczy, elastomerów oraz dodatków do gumy i tworzyw sztucznych.

„Najnowsze Centrum Rozwiązań pomoże naszym klientom w rozwiązywaniu problemów, opracowywaniu bardziej zrównoważonych rozwiązań i szybszym dostarczaniu na rynek produktów wyższej jakości – powiedział Nick Powell, prezes działu globalnego składników i substancji chemicznych specjalnego przeznaczenia oraz prezes Univar Solutions na regiony EMEA i APAC. – Bogaty wybór składników i substancji chemicznych specjalnego przeznaczenia dostępnych w ramach naszej rozległej bazy dostawców dodatkowo pomaga klientom w szybszym reagowaniu na zmiany regulacyjne, wdrażaniu innowacji, rozwijaniu trendów i realizowaniu zapotrzebowania ze strony konsumentów”.

Dzięki połączeniu najnowszych osiągnięć naukowych ze wsparciem rozwoju zastosowań Univar Solutions ściśle współpracuje ze swoimi klientami i dostawcami, aby wspierać wszystkie marki niezależnie od wielkości w rozwoju i odnoszeniu sukcesów. Poprzez działania Spółki w ramach sieci globalnych Centrów Rozwiązań Univar Solutions zapewnia w sposób odpowiedzialny substancje chemiczne, dane, narzędzia cyfrowe i angażuje utalentowanych pracowników, aby pomóc w uzyskaniu przewagi innowacyjnej i rozwiązywaniu wyzwań technologicznych, kształtując przyszłość zrównoważonych produktów, procesów i składników, które przynoszą korzyści dla środowiska i społeczeństwa.

„Przyszłość innowacji i rozwoju technologicznego rozpoczyna się od Univar Solutions – powiedział dr Andrew Mint, dyrektor globalnych centrów rozwiązań Univar Solutions. – W naszych Centrach Rozwiązań tworzymy wyjątkowe, bardziej zrównoważone i innowacyjne możliwości, a także skalujemy rozwiązania na rzecz wspierania rozwoju wspólnie z naszymi klientami, jednocześnie pracując nad rozwiązaniami, które zapewniają społecznościom zdrowie, żywność, czystość i bezpieczeństwo – to naprawdę takie proste”.

Zlokalizowane w pobliżu największego zakładu spółki w Europie Centrum Rozwiązań ma powierzchnię 700 metrów kwadratowych (ponad 7500 stóp kwadratowych), na której znajdują się laboratoria, zakład pilotażowy, sale spotkań i biura. Dzięki wiedzy specjalistycznej, innowacyjności i możliwościom Centrum Rozwiązań zapewni kompleksową obsługę projektów klientów, począwszy od koncepcji i rozwoju po testowanie zastosowań, wprowadzenie na rynek i dystrybucję. Prace nad końcowymi zastosowaniami wyrobów, jakie mają być prowadzone w obiekcie, obejmują kluczowe produkty w branży, w tym preparaty do pielęgnacji włosów, kosmetyki, przybory toaletowe, produkty do pielęgnacji skóry, kosmetyki kolorowe, preparaty do stosowania miejscowego, powłoki tabletek, maści, środki do mycia naczyń i surowce budowlane.

Źródło: Univar Solutions Inc.

Źródło informacji: PR Newswire