niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Wady i zalety kredytu gotówkowego

Wiele osób boryka się z problemami finansowymi, szczególnie w przypadku nieplanowanych wydatków. W każdej chwili może zepsuć się lodówka, samochód czy pralka. Możemy również marzyć o zakupie nowego telewizora, wycieczce lub sprawieniu sobie przyjemności w inny sposób. Pieniędzy brakuje również na opłacenie bieżących rachunków, codzienne potrzeby. Nie mówiąc o zorganizowaniu przyjęcia czy remoncie. Jeśli nie możemy pożyczyć ich od rodziny ani znajomych, pozostają instytucje bankowe i parabanki. Obecnie kredyt gotówkowy można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, załatwiając wszystkie formalności przez Internet. Wiąże się to oczywiście z wieloma zaletami dla kredytobiorcy, ale trzeba mieć na uwadze też ewentualne wady. 

Jakie zalety ma kredyt gotówkowy online?

W Internecie można nie tylko robić zakupy, ale też pożyczać pieniądze. Popularne są tak zwane chwilówki, czyli szybkie pożyczki online. Do dyspozycji mamy oferty nie tylko parabanków, ale też instytucji bankowych. Można zaciągnąć kredyt gotówkowy online, bez konieczności odwiedzania stacjonarnej placówki. Pożyczanie pieniędzy jeszcze nigdy nie było tak łatwe, szybkie i wygodne. Nawet tego samego dnia można mieć na swoim koncie bankowym wolne środki do wykorzystania. Wszystko odbywa się na przejrzystych zasadach, nie ma w tym niczego skomplikowanego. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy takie rozwiązanie jest bezpieczne. Można mieć jednak pewność co do tego, że bankowość internetowa jest dobrze zabezpieczona i chroniona przed osobami nieupoważnionymi. Istotne będzie to, aby korzystać z usług wyłącznie sprawdzonego banku. 

Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy online, możliwe jest zaciągnięcie go z poziomu urządzenia mobilnego, z dowolnego miejsca. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość porównywania wielu ofert w przystępny dla siebie sposób. Jest też więcej czasu na podjęcie swojej decyzji i zapoznanie się z całą dokumentacją na spokojnie, bez presji i pośpiechu. Formalności zostają ograniczone do minimum, kredytobiorcom stawia się mniej wygórowane wymagania. Oprocentowanie jest stałe i niskie, a pieniądze mogą znaleźć się na koncie nawet w ciągu doby. Do zalet kredytu gotówkowego online zalicza się szybką weryfikację tożsamości, oszczędność czasu. 

Kredyt gotówkowy online nie jest wolny od wad 

Pomimo wielu zalet kredytu gotówkowego, posiada on też pewne wady, o których należy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na jego zabiegnięcie. Nie jest to godne polecenia rozwiązanie dla każdego, czego należy być świadomym. Trzeba pamiętać o tym, że nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania. Podpisanie umowy wiąże się akceptacją regulaminu, wszystkich zawartych w niej punktów. Należy wobec tego dobrze zapoznać się z zapisami, a w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, w pierwszej kolejności je rozwiać. Pozwoli to uchronić się przed wieloma nieprzyjemnościami w niedalekiej przyszłości. W przypadku zawierania jakichkolwiek umów przez Internet, trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami i zwiększonym ryzykiem, dlatego należy zachować dużą ostrożność. Zobowiązanie nie może nadmiernie obciążać budżetu, dlatego powinno się dobrze przeanalizować swoje rzeczywiste potrzeby i możliwości finansowe. 

Nie trudno o złe dopasowanie zobowiązania do swojej zdolności kredytowej, co może przyczynić się do wystąpienia problemów finansowych. Warto też skorzystać z pomocy narzędzi typu kalkulator kredytów gotówkowych. Przez Internet bardzo łatwo o podjęcie zbyt pochopnej decyzji ze względu na łatwą dostępność, mniejsze wymagania i zredukowanie formalności. Wadą kredytu gotówkowego online jest brak możliwości wynegocjowania korzystniejszych warunków kredytu. Niezależne od tego, na którą ofertę się zdecydujemy, wszystko zostanie automatycznie dostosowane przez algorytmy i nie będzie możliwości dokonania zmian w tym zakresie. Trzeba też liczyć się z tym, że kwoty pożyczane przez Internet są niższe od tych, jakie jest nam w stanie zaoferować stacjonarna placówka banku. Pomimo tego, że banki bardzo dobrze dbają o bezpieczeństwo danych i wirtualnych pieniędzy swoich klientów, bankowość internetowa zawsze będzie narażona na ataki cyberprzestępców.