niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Waporyzatory do ziołowej inhalacji

Aromaterapia znana jest ludzkości od zarania dziejów. Leczenie zapachem stosowano już tysiące lat temu. Zioła, liście i korzenie wykorzystywano aby dostarczać pachnące terpeny, które, oprócz przyjemnej woni, mają prozdrowotne właściwości. Skuteczną metodą kuracji jest inhalacja. Waporyzatory do suszu roślinnego umożliwiają uwalnianie związków zapachowych z ziół pod postacią bezpiecznych oparów. Waporyzacja to proces odparowywania pożądanych składników w temperaturze niedoprowadzającej do zapłonu mieszanki roślinnej. Przyjrzyjmy się urządzeniom do bezpiecznej inhalacji suszu.

Medyczny sprzęt do inhalacji ziołowej

Miłośnicy ziołolecznictwa dbający o wysoki poziom bezpieczeństwa mają możliwość inhalowania za pomocą medycznego sprzętu do inhalacji. Mowa o waporyzatorze Mighty firmy Storz&Bickel. Urządzenie uzyskało wiele atestów dopuszczających stosowanie inhalatora w placówkach medycznych. Dodatkowo, o dobrej jakości wykonania świadczą certyfikaty ISO potwierdzające najwyższe standardy produkcji. Zbudowany wyłącznie z bezpiecznych materiałów przenośny vaporizer oferuje podgrzewanie suszu ziołowego w przedziale temperaturowym 40°C – 220°C. Nie ma więc obawy przed przegrzaniem mieszanki roślinnej ani wdychaniem szkodliwych substancji. System grzejący Mighty wykorzystuje zarówno bezpośrednią metodę podnoszenia temperatury w komorze, jak i pośredni sposób uwalniania oparów strumieniem ciepła. Gwarantuje to wydajne wykorzystanie aktywnych składników. Temperaturę grzania ustawia się z dokładnością do 1°C, co pozwala na precyzyjne ulatnianie wybranych molekuł o konkretnych temperaturach wrzenia. Urządzenie można obsługiwać poprzez czytelny panel kontrolny oraz z poziomu aplikacji dostępnej na stronie internetowej producenta.

Intuicyjny waporyzator

Osoby, które nie chcą zawracać sobie głowy dostosowywaniem parametrów grzania, często decydują się na zakup PAX 3 Vaporizer. To szczególne urządzenie do ekstrakcji suszu ziołowego. Posiada intuicyjne tryby podnoszące temperaturę substancji umieszczonej w komorze. Wystarczy uruchomić inhalator i wybrać jeden z czterech poziomów intensywności. Urządzenie rozpozna moment wykonywania wdechu i podniesie temperaturę, aby skuteczniej wykorzystać materiał roślinny. Po odłożeniu PAX 3 obniży poziom ciepła, aby zaoszczędzić energię skumulowaną we wbudowanej baterii. System powiadomień wibracyjnych poinformuje użytkownika, kiedy waporyzator jest gotowy do użycia. Błyskawiczne nagrzewanie i wzmożona produkcja pary to silne atuty tego modelu. Oprócz zainstalowanych nowinek technologicznych, jak czujniki bliskości ust lub sterowanie gestem dłoni, sprzęt doskonale się prezentuje. Jest bardzo stylowy. Producent oferuje cztery warianty kolorystyczne oraz bogaty zestaw akcesoriów pomagających obsługiwać sprzęt i uprzyjemniających inhalowanie.

Zaawansowany sprzęt do waporyzacji

Znaleźć można także coś dla gadżeciarzy i fanów technologii. Model, który każdy sklep z waporyzatorami posiada w ofercie. Nie sposób przejść obok niego obojętnie. Urządzenie z inteligentnym systemem grzania ziół, które podnosi poziom ciepła po każdym wdechu, aby uwalnianie oparów było równomierne. Dokładnie wykorzystuje susz roślinny uwalniając przy tym wyrażny i naturalny aromat. Jako jedyny waporyzator potrafi obliczać ilości wdychanych składników aktywnych, a dokładny wgląd w proces waporyzacji i precyzyjne sterowanie parametrami możliwe jest z aplikacji mobilnej instalowanej w smartfonie.

Mowa o waporyzatorze DAVINCI IQ2. To nowoczesny sprzęt wykorzystujący zjawisko kondukcji do ekstrakcji ziół. Futurystyczny dizajn skutecznie przykuwa uwagę. Obudowa ze szczotkowanego aluminium chroni technologię znajdującą się w jego wnętrzu. W pełni izolowany korytarz oparów, który gwarantuje wyjątkową higienę inhalacji, jest elementem wyjmowanym, co wyraźnie upraszcza czyszczenie. Dodatkową zaletą jest zastosowanie wymiennej baterii typu 18650. Możliwość wymiany akumulatora znacząco wydłuża żywotność sprzętu. Znana amatorom aromaterapii z całego świata marka DAVINCI od lat produkuje innowacyjne vaporizery, a model IQ2 stał się ich flagowym urządzeniem. To inhalator ziołowy dla prawdziwych koneserów roślinnych smaków. Niewielki, skuteczny i bezpieczny.

Wybór inhalatora

Na rynku waporyzatorów suszu co roku pojawiają się nowe modele. Różnią się od siebie wieloma aspektami. Wykorzystują odmienne systemy ogrzewania ziół, zbudowane są z różnych materiałów, pracują na innych poziomach temperaturowych i mają unikalne funkcje. Wybór inhalatora może nie być łatwym zadaniem dla osób rozpoczynających przygodę z vaporizerami. Dlatego warto zaopatrywać się w miejscu, w którym można liczyć na pomoc w zakupie pierwszego sprzętu do waporyzacji. Przykładem jest internetowy sklep www.vaporroom.pl którego obsługa chętnie doradza i wyjaśnia zasady działania konkretnych modeli i przedstawia zalety i wady wskazanych urządzeń. Informując sprzedawców o swoich oczekiwaniach można zyskać pewność, że wybierze się inhalator, który spełni oczekiwania kupującego i dostarczy najlepszych wrażeń.