czwartek, 25 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Webinar dla samorządów o programie „Rozświetlamy Polskę”

Do 18 września samorządy mają czas na ubieganie się o dofinansowanie modernizacji oświetlenia drogowego w ramach programu „Rozświetlamy Polskę”. Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy na webinar z ekspertem Signify Poland.

Miasta odpowiadają za 78 proc. światowego zużycia energii. Gdybyśmy wymienili wszystkie istniejące oprawy na zintegrowane oświetlenie LED, odsetek ten spadłby do zaledwie 17%. Program „Rozświetlamy Polskę” z dedykowanym budżetem około 1 mld złotych to nowa rządowa inicjatywa, której celem jest modernizacja infrastruktury oświetlenia dróg i ulic na terenie całej Polski.

Nabór trwa tylko do 18 września 2023 roku do godziny 17:00.

Zapraszamy na webinar, który odbędzie się w najbliższą środę, 6 września o godz. 10:00. Gościem będzie ekspert ds. projektów publicznych, Grzegorz Ślusarczyk z firmy Signify Poland – światowego lidera branży oświetleniowej (dawniej pod nazwą Philips Lighting).

Podczas spotkania porozmawiamy m.in. o tym:

  • dlaczego warto przystąpić do programu;
  • jakie kroki należy podjąć po uzyskaniu promesy o dofinansowaniu;
  • jak uniknąć błędów na etapie przygotowania dokumentacji przetargowej;
  • jakie są kluczowe elementy dobrze przeprowadzonego projektu modernizacji oświetlenia drogowego, aby redukcja kosztów zużycia energii elektrycznej osiągnęła 80%;
  • jakie są dodatkowe korzyści z włączenia systemu sterowania do projektu modernizacji oświetlenia drogowego.

Partnerem merytorycznym webinaru jest firma Signify Poland.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP