czwartek, 25 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Wieloletnia współpraca: podziękowanie

Podziękowanie za wieloletnią współpracę to bardzo miła forma pożegnania w firmie. Może zostać wręczone szefowi, kiedy zmieniamy posadę lub np. współpracownikowi, który odchodzi na emeryturę. Zobacz, w jakiej formie najczęściej dochodzi do podziękowań za długoletnią współpracę w firmie i wybierz najlepszą z nich.

Podziękowanie za wieloletnią współpracę to miły gest, realizowany podczas ostatniego dnia w pracy. W życiu każdego pracownika przychodzi moment zmiany posady. Ważne, aby każda nowa praca była zmianą na lepsze i przyczyniła się do rozwoju osobistego. Czas pożegnań w firmie niesie za sobą podziękowanie za współpracę. Przyczyny odejścia z firmy mogą być różne. Przejście na emeryturę pracownika, chęć rozwoju zawodowego i zmiana posady lub brak podstaw do przedłużenia umowy oraz poróżnienie się z pracodawcą – to najczęstsze powody zakończenia współpracy. Niezależnie od czynników decydujących o odejściu z firmy, zawsze należy pożegnać się z klasą zarówno ze współpracownikami jak i z pracodawcą.

Podziękowanie za długoletnią współpracę

Osoba w wieku emerytalnym składająca u pracodawcy podanie o przejście na emeryturę lub młodszy pracownik decydujący się na przejście do innej firmy po wielu latach pracy zdążyła już na pewno nawiązać świetny kontakt z zespołem. Może nawet łączą Was przyjacielskie relacje? W końcu gdybyś nie był zadowolony z atmosfery i warunków zatrudnienia, to nie tkwiłbyś tak długo na jednym stanowisku! Jednak brak szerokich perspektyw nakłania nas do zmian, a chęć ciągłego samorozwoju nie pozwala nam na długie stanie w miejscu. Pragnienie sprawdzenia się w nowej sytuacji powoduje, że decydujemy się na zerwanie współpracy i spróbowanie sił w nowym otoczeniu. Chęć stawiania kolejnych kroków na drodze zawodowej powoduje podziękowanie za długoletnią współpracę i złożenia wypowiedzenia. Jeżeli przez lata dawaliśmy z siebie wszystko, a pracodawca mógł na nas liczyć w każdej sytuacji, to odejście może być dla niego kłopotliwe. W końcu będzie musiał znaleźć kogoś nowego na nasze stanowisko. Dlatego warto wcześniej porozmawiać z nim o chęci zakończenia współpracy, aby mógł przygotować się na wdrożenie nowego pracownika. Bycie fair wobec szefa i szczera rozmowa przed odejściem, na pewno pozostawi po nas dobre wrażenie. 

Jak pożegnać się ze współpracownikami, którzy przez lata stali się naszymi dobrymi znajomymi? Opcji jest wiele. Oprócz wysłania specjalnego maila z podziękowaniem za lata owocnej współpracy, warto zastanowić się nad poczęstunkiem lub wyjściem na przysłowiowe piwo po godzinach pracy, aby powspominać wspólne chwile w firmie.

Jesteś już po ostatnim dniu pracy? Podziel się wrażeniami na forum: praca w Polsce

Wieloletnia współpraca – podziękowanie dla emeryta

Podziękowanie za wieloletnią współpracę nie zawsze oznacza rezygnację lub zwolnienie z pracy. Podczas przejścia na emeryturę doświadczonego i wieloletniego pracownika również dochodzi do oficjalnego pożegnania. Długi staż w jednej firmie na pewno jest powodem do dumy i skłania do refleksji. Każdemu, nawet najlepszemu pracownikowi należy się w końcu odpoczynek, a przejście na emeryturę to niebywała okazja do świętowania. Mimo że kolegom z pracy będzie brakować wsparcia i cennych rad osoby, która doczekała się emerytury, to na pewno zorganizują jej wspaniałe pożegnanie. 

Jak zostanie celebrowana ich wieloletnia współpraca? Podziękowanie może mieć formę hucznego przyjęcia i obfitować w wiele upominków np. w postaci dyplomu za długoletnią współpracę lub oryginalnego wierszyka dla emerytowanego przyjaciela zza biurka. Pomysłów jest wiele, ważne, aby podziękowania były szczere i zostały na długo zapamiętane przez pracownika, który opuszcza firmowe szeregi.