sobota, 15 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Wózki widłowe a system hamulcowy

Czy wiedziałeś, że wózki widłowe Toyota uznawane są za jedne z najlepszych na rynku? Pomimo tego, nadal dochodzi do wielu niebezpiecznych incydentów. Co zatem trzeba wiedzieć o układzie hamowania? Dlaczego warto pamiętać o hamulcu pomocniczym? Czytaj dalej!

Jak działa system hamulcowy w wózkach widłowych

Bez dwóch zdań wózki widłowe nie mają aż tak potężnych gabarytów oraz mocy, jak klasyczne pojazdy. Niestety, pomimo zasad BHP i najnowocześniejszych rozwiązań motoryzacyjnych nadal wszechobecne są wypadki z udziałem wózków widłowych, gdzie układ hamulcowy w wózkach widłowych często zawodzi. W wózkach widłowych najważniejszy jest nie tylko regularny przegląd, ale też wiedza kierowcy. Warto zatem zapoznać się z dokładną zasadą działania systemu hamulcowego w wózkach, aby uchronić nie tylko siebie, ale i osoby postronne.

Układ hamulcowy w wózkach widłowych dzieli się na dwa typy:

  • hamulec zasadniczy – działa mniej więcej tak, jak klasyczny hamulec. Hamowanie wymaga o wiele mniej siły ze strony operatora,
  • hamulec postojowy – szerzej znany jako „pomocniczy” Ten hamulec służy do utrzymania pojazdu w bezruchu zaraz po zatrzymaniu wózka przez kierowcę.

Budowa hamulca w wózku widłowym

Powyższy układ hamulcowy w wózkach widłowych potocznie jest znany jako układ roboczy i postojowy, ponieważ ten pierwszy służy pomocą operatorowi w trakcie pracy, a drugi jak swoiste „sprzęgło”, które pomaga zatrzymać pojazd w miejscu już po skończonej pracy. Stale kontrolowany stan układu zatrzyma nawet wózki widłowe Toyota, które znane są z potężnych możliwości dźwigowych i najwyższej jakości wykonania.

Interesują Cię sprawdzone wózki widłowe? Bydgoszcz spełni Twoje oczekiwania!

Salon CWW Blum już od dawna cieszy swoich użytkowników różnorodnym wyborem. Marzą Ci się wózki widłowe Toyota? A może innych marek? Nowe lub używane? Do wyboru do koloru! Wszystkie cechuje niebotyczna sprawność i wieloletnia gwarancja wytrzymałości. Wszędzie sprawdzą się zarówno w potężnych magazynach, jak i trochę mniejszych sklepach powierzchniowych. Sprawdź nasze wózki widłowe. Bydgoszcz. Na stronie www.cwwblum.com znajdziesz wszystko to, co niezbędne!