niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Wybieramy Internet dla firm – na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy?

W 2021 roku trudno sobie wyobrazić prawidłowe funkcjonowanie jakiegokolwiek przedsiębiorstwa bez stałego dostępu do sieci. Nawet jeśli dana firma nie należy do branży e-commerce, to jednak Internet stał się podstawowym narzędziem pracy, ułatwiającym prowadzenie biznesu i budowanie jego wizerunku. Jak zatem wybrać stabilne łącze internetowe, które zapewni bezpieczeństwo? Jaki Internet dla firm będzie najlepszy?

Internet dla firm – co warto wiedzieć?

O ile zdecydowanie się na ofertę w przypadku klienta indywidualnego jest proste, o tyle znalezienie wariantu optymalnego pod kątem prowadzenia firmy jest znacznie trudniejsze. Wszystko dlatego, że przedsiębiorstwo musi dbać nie tylko o wysoką jakość usług, ale też troszczyć się o ochronę swoich danych i eliminowanie ewentualnych zagrożeń, które mogłyby narazić jej opinię na szwank bądź doprowadzić do poważnych konsekwencji finansowych. Jakie parametry sprawiają, że Internet dla firm jest godny zaufania?

Stabilność łącza internetowego

Żaden przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na to, by niespodziewana awaria zaprzepaściła efekt jego pracy bądź utrudniła wykonywanie codziennych obowiązków. Dlatego też wybrane łącze internetowe musi być nie tylko szybkie, ale też stabilne i odporne na czynniki atmosferyczne. Internet dla firm powinien również zapewniać maksymalną ochronę w trakcie pracy oraz gwarantować wysoki poziom SLA.

Backup danych

Kradzieże danych czy też ich utrata z powodu ludzkiego błędu są częstą zmorą przedsiębiorstw. W ciągu zaledwie jednego dnia rezultaty, które udało się wypracować na przestrzeni wielu tygodni, mogą zniknąć. Dlatego właśnie konieczny jest backup, który umożliwia przechowywanie danych i przywrócenie ich w razie usunięcia. To podstawowe zabezpieczenie, którego w żaden sposób nie można pomijać.

Wsparcie techniczne

Decydując się na podpisanie umowy z dostawcą usługi internetowej, powinniśmy mieć pewność, że w razie jakichkolwiek problemów pracownicy pomogą w jego rozwiązaniu. Trudności z łączem mogą zdarzyć się o dowolnej porze, dlatego konieczny jest serwis techniczny, który zawsze będzie w gotowości i zapewni nam niezbędną pomoc. O szybkości reakcji na zaistniałe problemy decyduje poziom umowy SLA.

Internet dla firm w INEA

INEA to jeden z wiodących dostawców Internetu w Polsce, który może się poszczycić najszybszym Internetem – od kilku lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingu strony SpeedTest.pl. INEA oferuje symetryczny Internet światłowodowy, który zapewnia taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych. Światłowód to najlepsze rozwiązanie, jeśli poszukujemy łącza stabilnego o wysokiej przepustowości.

INEA oferuje również inne usługi, takie jak Backup, które dodatkowo wesprą działalność internetową. W ten sposób żaden przedsiębiorca nie musi się obawiać o to, że gromadzone dane zostaną zaprzepaszczone. Warto też podkreślić, że firma proponuje usługi zabezpieczające przed cyberatakami, w tym szczególnie częstymi atakami DDoS, które polegają na obciążaniu zasobów danego urządzenia lub też utrudnianie dostępu do danej strony.

W INEA możemy też liczyć na stały monitoring sieci – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez 365 dni. Wszelkie zagrożenia bądź awarie są natychmiast wykrywane oraz usuwane. W każdej chwili można zatem skontaktować się z obsługą i uzyskać doraźną pomoc w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów.