poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Wyświetlacze przemysłowe – postaw na rozwiązania dostosowane do specyfiki twojego biznesu

Tablice LED, monitory przemysłowe, ekrany dotykowe — dzisiaj w przemyśle elektronika jest niezbędna, a wyświetlacz to często jedno z podstawowych narzędzi pracy operatora i źródło dostarczania mu niezbędnych informacji. Produkty tego typu muszą więc cechować się wysoką niezawodnością i dopasowaniem do potrzeb konkretnej branży. 

Wyświetlacze przemysłowe — jakie wymagania należy im stawiać? 

Dla niejednego procesu produkcji wyświetlacze różnego rodzaju są absolutnie niezbędnymi narzędziami, które umożliwiają skuteczne i efektywne zarządzanie procesem pracy. Służą one zarówno do ustawiania pracy urządzeń, śledzenia jej, jak i wyświetlają zebrane (często w czasie rzeczywistym dane) – bez tych rozwiązań niejedna hala produkcyjna dzisiaj pogrążyłaby się w totalnym chaosie. 

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że produkt, jakim jest wyświetlacz, tablica, ekran dotykowy na hali produkcyjnej narażony jest na zupełnie innego rodzaju uszkodzenia, niż ten wykorzystywany na open space w siedzibie korporacji. Producent przemysłowych wyświetlaczy powinien zapewnić ci rozwiązania odporne m.in. na: 

 • różnego rodzaju zanieczyszczenia (od kurzu, przez różne typy pyłów, większych i mniejszych cząsteczek, po substancje płynne, gorące, niebezpieczne),
 • wilgoć (w tym zalanie), 
 • wahania temperatur, często szybkie, skrajne zmiany; w innych przypadkach pracę w skrajnie niskich lub wysokich temperaturach, 
 • wibracje, 
 • drgania, 
 • uszkodzenia mechaniczne, 
 • zakłócenia. 

Każda branża ma swoją specyfikę i w zależności od konkretnych potrzeb niezbędne jest dobranie rozwiązania, które zapewni skuteczną i nieprzerwaną pracę ekranu, uchroni go przed różnego rodzaju uszkodzeniami, a także zakłóceniami, które mogą przyczyniać się do nieczytelności (lub zupełnego braku) niezbędnych do wyświetlenia na ekranie danych. Coraz częściej sięga się na przykład po specjalne moduły z ekranami. Jest to jednak tylko jedno z dostępnych rozwiązań. Kluczowa natomiast w wielu halach produkcyjnych jest szczelność obudowy, w której umieszczony zostaje ekran. Bardzo często to nie tylko wyśrubowane parametry poszczególnych komponentów ekranu (choć one także są ważne), a właśnie szczelność obudowy ma ogromne znaczenie dla skutecznego działania wyświetlacza przemysłowego. 

Nie tylko wyświetlacze przemysłowe LED

Obecnie w ofercie profesjonalnych i doświadczonych producentów produktów projektowanych z myślą o szeroko rozumianym przemyśle znajduje się wiele, często bardzo nowoczesnych rozwiązań przeznaczonych do potrzeb konkretnych klientów, specyficznych branż przemysłu i opracowanych z myślą o szczególnych warunkach, w których muszą sprawdzić się poszczególne rozwiązania. Do wyboru masz między innymi: 

 • (monochromatyczne) wyświetlacze OLED (idealne na ekstremalnie trudne warunki),
 • wyświetlacze LCD-TFT (stosowane najczęściej w panelach sterowniczych), 
 • moduły Embedded Displays (rozwiązania all-in-one bazujące na odpowiednio dobranym mikroprocesorze), 
 • specjalnie opracowane wyświetlacze do przenośnych urządzeń pomiarowych.

Producent przemysłowych wyświetlaczy klasy Tier1

Wyświetlacze, ekrany dotykowe, panele, moduły dla przemysłu powinny być wykonane w najwyższej klasie. To rozwiązania, od których efektywnego działania często zależą kosztowne ciągi produkcyjne, gdzie każda awaria, opóźnienie, usterka są wyjątkowo kosztowne. Z tego też powodu hale produkcyjne warto wyposażać sprzętem od producentów oferujących rozwiązania klasy Tier1, czyli spełniające najbardziej wyśrubowane wymagania. Wykonane z najlepszej klasy komponentów, z uważnością na każdy najmniejszy szczegół stanowią gwarancję sprawnej prezentacji niezbędnych danych na ekranie.