poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

XCMG dostarcza ponad 100 sztuk żurawi dostosowanych do regionu geograficznego dla międzynarodowych klientów

Spółka XCMG (SHE:000425) 7 czerwca dostarczyła ponad 100 sztuk żurawi budowlanych o tonażu od 50 do 260 ton na rynki zagraniczne do pracy przy różnych inwestycjach infrastrukturalnych.

XCMG dostosował i zoptymalizował żurawie do klimatu danego regionu i scenariuszy eksploatacyjnych, jak również do konkretnych potrzeb klienta.

Na Bliskim Wschodzie tropikalny pustynny klimat wymaga od żurawi odporności na wysokie temperatury i pył, a maszyny XCMG dzięki swoim możliwościom dostosowawczym i niezawodności posiadają największy udział w rynku. Przykładowo, temperatura na miejscu może latem sięgać nawet 50 stopni Celsjusza, dlatego XCMG zoptymalizowało system hydrauliczny do standardu 60 stopni, aby znacząco poprawić wydajność pracy.

Z kolei mroźny klimat Azji Środkowej wymaga funkcji wstępnego nagrzania silnika, aby zapewnić normalny rozruch, a projekty podwozia muszą uwzględniać wysoką przyczepność i siłę napędową, aby dostosować się do wszelkich warunków na drodze.

Dla australijskich klientów XCMG przeprojektował siłowniki i przeprogramował wyposażenie, dodając funkcję skalowania obciążeń w celu spełnienia wymogów podnoszenia w wymagających środowiskach.

Jak informuje ekspert XCMG, pomimo faktu, że na zagranicznych rynkach zbytu maszyn budowlanych wymagania są o wiele bardziej restrykcyjne, XCMG wytrwale realizuje swoją strategię globalnego rozwoju. Spółka wypełnia właśnie plan przemiany z lidera w zakresie skali produkcji w lidera technologicznego, co świadczy o jej ogromnym potencjale rozwojowym.

XCMG nieprzerwanie wprowadza innowacje w dziedzinie technologii maszyn budowlanych, aby zaoferować lepsze produkty swoim klientom. W maju XCMG uzupełnił swoją ofertę o osiem nowych żurawi, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełnić wymagania rynku. Opracowane w oparciu o czołową platformę generacji G1, nowe modele stały się hitem branży budowlanej ze względu na wysoką wydajność, precyzję, niezawodność, efektywność energetyczną i opłacalność.

Od wielu lat spółka XCMG uczestniczy w wielu dużych inwestycjach budowlanych za granicą, wspierając budowę różnorodnej infrastruktury, w tym m.in. „największej rafinerii” świata – Dangote, mostu kolejowego Padma w Bangladeszu, dużej inwestycji eksploatacji rud niklu i żelaza w Prowincji Sulawesi w Indonezji, czy drogi szybkiego ruchu Doha-Dukhan w Katarze.

XCMG

XCMG to działające od 78 lat przedsiębiorstwo wielonarodowe zajmujące się produkcją ciężkiego sprzętu. Obecnie zajmuje trzecie miejsce na świecie w branży sprzętu budowlanego. Przedsiębiorstwo eksportuje swoje produkty do ponad 187 krajów i regionów świata.

Źródło: XCMG

Źródło informacji: PR Newswire