środa, 17 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Znaczenie pieczątki firmowej w obecnych czasach

Pieczątki można potraktować jako znak rozpoznawczy firmowy bądź personalny. Zgodnie z obowiązującym prawem, organy państwowe są zobowiązane do tego, aby posiadać pieczątki. Tym bardziej że wykonanie stempla pozwala nadać moc prawną dokumentom. Firmy nie są objęte tym obowiązkiem prawnym. Co jednak nie oznacza tego, że należy zrezygnować z posiadania pieczątki.

Pieczątki online – łatwy sposób zamówienia

Istnieje mnóstwo zalet posiadania firmowej pieczątki. Co jest jednak ważne, to sposób zamówienia. Do wyboru jest kreator pieczątki. Wystarczy w Google wpisać „pieczątki online„. Jedna z ciekawszych ofert znajduje się na https://taniestemplowanie.pl/produkty/pieczatki/.

Projektowanie pieczątek online to ogromne możliwości, dzięki czemu nigdzie nie będzie trzeba specjalnie jechać. Firmy zapewniające kreowanie i wyrób pieczątek online, jak np. https://taniestemplowanie.pl/, zapewniają również dostawę pod wskazany adres.

Łatwe projektowanie pieczątek online

Niezależnie od tego, czy ma być to mała pieczątka, czy też inny model – samo zaprojektowanie nie będzie stanowić dla nikogo problemu. Nawet dla osób, które robią to po raz pierwszy.

Kreator oferuje wybór różnorodnych modeli. Tak, aby każdy klient mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Różnią się one kształtem i  wymiarami.

Małe pieczątki polecane są dla firm, które chcą tam umieścić minimalną ilość informacji. Duża pieczątka firmowa dedykowana jest dla tych przedsiębiorców, którzy swoje dane chcą uzupełnić o adres WWW, adres e-mail, itd.

Projekt pieczątki firmowej zawierać może nie tylko podstawowe dane. Są takie kreatory, które pozwalają na wczytanie grafik, jak np. element ozdobny, logo.

Co dalej? Na projekcie kończy się działanie w kreatorze. Pozostaje jedynie sfinalizowanie transakcji i patrzenie za przesyłką kurierską.

Pieczątka firmowa – dostępne rodzaje

W ofercie firm zajmujących się wykonywaniem tego typu produktów znaleźć można m.in.:

 • pieczątki imienne,
 • firmowe,
 • modele kieszonkowe,
 • lekarskie,
 • suche stemple,
 • automaty szkieletowe,
 • stemple drewniane,
 • datowniki,
 • numeratory,
 • pieczątki okrągłe,
 • gumki do pieczątek.

Typ pieczątki uzależniony jest od indywidualnych potrzeb klienta. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby na pieczątce umieścić podstawowe dane. Potrzebna będzie nazwa firmy (ewentualnie imię i nazwisko danej osoby), adres oraz NIP, REGON.

Dlaczego wyrób pieczątek jest tak ważny?

Co prawda, automaty profesjonalne nie są w przedsiębiorstwach nakazane przepisami prawnymi. Warto jednak zadbać o to, aby mieć przynajmniej jedną pieczątkę, która będzie miała doskonałe tusze. Dlaczego obecność takich produktów jest ważna? Są to bowiem bardzo ważne symbole firmy, ułatwiające m.in. rozpoznanie.

Pieczątka i oszczędność czasu

Pieczątką podbija się ważne dokumenty. W praktyce, tego typu narzędzie pozwala na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu. Zapewniając sobie najwyższą jakość odbicia, nie trzeba będzie podpisywać wszystkich dokumentów odręcznie. Pieczątka jest koniecznością w biurze – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę ważne pisma wysyłane do ZUS.

Pieczątka kieszonkowa jako reklama firmy

Można wybrać dowolne miejsce na dokumencie, aby przyłożyć pieczątkę firmową. Korespondencja firmowa, przelewy bankowe, faktury – jest tak wiele pism, gdzie takie produkty się doskonale sprawdzą. Niby nic takiego, ale nie można zapomnieć o tym, że pieczątki reklamowe wpadają w „oko” potencjalnie zainteresowanym klientom. Na danej stronie zauważy się nazwę firmy i całkiem możliwe, że w przyszłości dana osoba będzie chciała skorzysta z oferty. Zamiast wizytówki, ze spokojem można stosować także taki atrybut reklamowy. Chociaż można połączyć jedno i drugie.

Kreator pieczątek online – ułatwienie pracy

Trzeba podpisać zamówienie? Akurat wszystkie długopisy się wypisały lub po prostu zniknęły? Na szczęście dostępne są pieczątki, które ułatwiają wykonanie tego zadania. Poza tym, warto jeszcze raz podkreślić, że odręczne podpisywanie każdego dokumentu, zajmuje sporo czasu. Szybciej pójdzie wyrabianie w sklepie internetowym, gdzie zawsze dostępna jest bardzo szeroka oferta. Tym bardziej że zamówienie tworzone jest bardzo szybko. Warto pokusić się chociażby o jeden stempel, który jest w stanie oszczędzić także bólu dłoni.

Profesjonalizm i wiarygodność firmy

Firma rzetelna i godna zaufania posiada pieczątkę. Mały, ale niewinny produkt jest w stanie podnieść wiarygodność danej firmy. Niezależnie od tego, czy są one wykonane z plastiku, czy też z drewna. Nieważne, czy zamawia się pieczątki w dużych, czy też małych rozmiarach. Konsumenci przyznają, że tak odbierają obecność takich elementów w różnych branżach. Ciekawostką jest to, że w przypadku „młodych” firm, banki proszą o potwierdzenie wiarygodności firmy poprzez przyłożenie stempla w odpowiednim miejscu.

Łatwość kontaktu

Pieczątka jest miejscem, gdzie umieszczone są dane. Nie można więc zapomnieć o tym, że to właśnie one często ułatwiają nawiązanie kontaktu z daną firmą. Składając podpis, żaden przedsiębiorca nie myśli o tym, aby dopisać do tego numer telefonu, czy też adres. Od tego właśnie jest pieczątka firmowa.