środa, 17 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Znaczenie wirtualnej centrali dla komunikacji w małych i średnich firmach

W dzisiejszych czasach profesjonalna obsługa klienta jest standardem i wymaga się jej zarówno od dużych, jak i od małych czy średnich firm. W przeszłości właściciele mniejszych firm niechętnie inwestowali w rozwiązania wspierające profesjonalną komunikację biznesową ze względu na wysokie koszty przedsięwzięcia. Dziś nie jest to kwestią wielkich nakładów, więc nie obowiązuje.

Technologie, które są obecnie dostępne na rynku, takie jak narzędzia chmurowe czy innowacje w oprogramowaniu np. wspierające pracę zdalną, dają możliwość tworzenia bardzo dobrych jakościowo i niedrogich rozwiązań komunikacyjnych. Dzięki temu firmy, niezależnie od wielkości i dostępnych środków, mogą pozwolić sobie na wdrażanie efektywniejszej obsługi klienta i wsparcie wizerunku marki.

Wpływ obsługi klienta na wizerunek marki

Zła obsługa klienta ma ogromny wpływ na wizerunek firmy. Badanie przeprowadzone przez Aspect Software* wykazało, że 76% konsumentów przywiązuje dużą wagę do tego jakie doświadczenia ma z daną firmą. Według nich ma to ogromny związek z wizerunkiem marki. Jeśli zostali słabo obsłużeni, wpłynie to na ich niezadowolenie i sprawi, że zdecydują się na dokonanie zakupu u konkurencji.

Właśnie z tego powodu, pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Te same badania pokazują również, że  50% klientów uważa, iż bardziej prawdopodobnym jest, że pozostaną klientami firmy, jeśli ich pierwsze doświadczenie z nią było dobre.

Zachodzi więc pytanie, co firma może zrobić i w jaki sposób poprawić swoją obsługę klienta jeśli należy do sektora MŚP.

Zaproponuj komunikację omnichannel w Twoim contact center

W dzisiejszych czasach samo odbieranie telefonów i odpowiadane na maile nie wystarczy. Żeby zbudować profesjonalny wizerunek marki trzeba wyjść krok do przodu w stronę potrzeb klientów i być obecnym w kanałach komunikacji, które cieszą się największą popularnością wśród klientów firmy. Dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie z jakich kanałów Twoim klienci najchętniej korzystają. Zadbaj, aby klient mógł się skontaktować z Twoją firmą szybko i w dogodnej dla siebie formie. Są osoby, które preferują kontakt telefoniczny, inne wolą przekazać swoje zapytanie przez e-mail. Lista wdrożonych kanałów komunikacji powinna być więc jak najszersza. Warto również dokładnie przyjrzeć się profilom Twoich klientów. Jeżeli kupującymi są głównie ludzie młodzi, pożądanymi formami kontaktu mogą być Messenger albo WhatsApp.

Wiele firm zdecydowało się już na dywersyfikację obsługi klienta w wielu dziedzinach. W przypadku małej firmy posiadanie więcej niż jednego kanału może być trudne, a nawet może się wydawać niewykonalne. Nie chodzi tylko o związane z tym koszty, ale o ogromną ilość uwagi, czasu i zasobów ludzkich, które są potrzebne do utrzymania ich aktywności i wydajności.

Jednak tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, oprogramowanie do komunikacji dostępne na rynku, takie jak wirtualna centrala firmy Systell, opisana na stronie https://systell.pl/wirtualna-centrala-telefoniczna/ rozwiązują bolączki firm z sektora MŚP. Dzięki nim będziesz mieć możliwość szybkiej i skutecznej reakcji we wszystkich kanałach komunikacji. Wszystko to z poziomu jednej intuicyjnej platformy. System zapewnia dostęp do wszystkich kanałów, których będzie potrzebował Twój klient, takich jak: połączenia telefoniczne, wideokonferencje, czatu na żywo, Facebooka, wiadomości SMS i WhatsApp.

Czat na żywo zapewniający płynną rozmowę

Gdy już wiesz, że istnieje na rynku oprogramowanie dostępne również dla Twojej firmy i decydujesz się na wdrożenie komunikacji wielokanałowej, pierwszym krokiem jest integracja czatu na żywo w witrynie. Dzięki czatowi na żywo od firmy Systell, możesz zapewnić doskonałą obsługę każdemu klientowi, który ma jakiekolwiek pytania podczas przeglądania Twojej oferty.

Klienci będą mieli możliwość nie tylko rozmawiać z Tobą na czacie w czasie rzeczywistym, ale także jednym kliknięciem przełączą się do odpowiedniego specjalisty, działu itp. Wszystko to bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji lub udostępniania informacji kontaktowych.

Wszystkie funkcje w jednym systemie

Wirtualna centrala telefoniczna, to przyszłość kompleksowej komunikacji biznesowej — niezależnie od wielkości firmy.  Przenosi ona system telefoniczny dla małych firm na wyższy poziom. Co zyskujesz?

  • Szybką i łatwą instalację. Wiele małych i średnich firm nie ma wystarczającego doświadczenia technicznego, aby zainstalować skomplikowany system komunikacyjny, i nie ma takiej potrzeby. Dzięki wirtualnej centrali od Systell, możesz rozpocząć pracę za pomocą zaledwie kilku kliknięć. 
  • Nie musisz ponosić dużych kosztów. System jest dopasowany do budżetu nawet małych firm.
  • Wszystko w jednej wielokanałowej i intuicyjnej platformie — zarządzaj i monitoruj różne kanały komunikacji z jednego miejsca. Dzięki wirtualnej centrali będziesz odbierać wszystkie połączenia i wiadomości bezpośrednio w jednym systemie.
  • Aplikacje mobilne. Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy masz agentów pracujących zdalnie, odpowiadanie klientom z dowolnego miejsca jest znacznie łatwiejsze dzięki aplikacjom wirtualnej centrali dla systemów iOS i Android.
  • Czas, zasoby i pieniądze. Możesz przestać marnować czas i pieniądze na wiele narzędzi i zacząć korzystać z kompletnego rozwiązania komunikacyjnego dla małych firm, zaprojektowanego specjalnie z myślą o użytkowniku końcowym.
  • https://www.alvaria.com/