poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Zobacz atrakcyjne i funkcjonalne domy tanie w budowie

Przygotowując się do realizacji marzeń o własnym domu, warto starannie przeanalizować wszystkie kwestie i dobrze zorganizować całe przedsięwzięcie. Pierwszy krok to wybór projektu, który powinien być właściwie dopasowany do potrzeb rodziny i warunków posiadanej działki, określonych w MPZP lub WZ. Koszty budowy domu są sporym wydatkiem finansowym, dlatego warto je precyzyjnie oszacować, tak by nie przekroczyć zaplanowanego budżetu. Wybierając projekt z oferty ARCHON+, można sprawdzić koszty realizacji poszczególnych domów, korzystając z dostępnych na stronie Pracowni zestawień, które bazują na aktualnych cenach krajowych Sekocenbud i obrazują rzeczywiste wyceny. Szukając projektu, można sprawnie porównać koszty budowy kilku domów i dopasować wybór do własnych założeń finansowych. Ponadto, do każdego projektu Pracownia oferuje dedykowane kosztorysy budowlane, będące praktycznym narzędziem, pozwalającym na monitorowanie wydatków i właściwy przebieg robót budowlanych. Kosztorysy obejmują przedmiar robót, czyli wykaz wszystkich prac z opisem ich wykonania, zestawienie materiałów, robocizny i sprzętu, co m.in. pozwoli usprawnić prace związane z zamawianiem materiałów oraz wybór najlepszych ofert cenowych.

Mając na uwadze optymalizację wydatków, warto przyjrzeć się propozycjom z kolekcji projekty domów tanich w budowie, które dzięki prostym rozwiązaniom architektonicznym gwarantują ekonomiczną realizację, jednocześnie są atrakcyjne pod względem wizualnym i oferują funkcjonalne w użytkowaniu wnętrza. Poniżej prezentujemy kilka projektów domów jednorodzinnych, których koszty budowy w stanie surowym zamkniętym nie przekraczają 200 tys. zł netto (wg minimalnych stawek krajowych Sekocenbud na IV kw. 2021), ponadto każdy z nich można zrealizować na niewielkiej działce. To  ekonomiczne domy o prostych, zwartych bryłach z dwuspadowymi dachami. W domach z poddaszem zastosowano odpowiednio wysoką ściankę kolankową, co pozwoliło dodać przestronności pomieszczeniom strefy nocnej. Odpowiednie układy przeszkleń w strefach parteru i nowoczesne portfenetry na poddaszach sprawiają, że przestrzeń domów jest doskonale doświetlona. Projekty domów wyróżniają się funkcjonalnie zaprojektowaną powierzchnią użytkową, uwzględniono w nich praktyczne pomieszczenia gospodarcze oraz miejsca na szafy do przechowywania. Domy prezentują się atrakcyjnie, dzięki pomysłowym, odpowiadającym aktualnym trendom kompozycjom.

  • Dom w wisteriach 8 – dom z poddaszem użytkowym o powierzchni ok. 120 m2, z reprezentacyjną strefą dzienną, której klimatu dodaje kominek, a dostępny z salonu taras z drewnianą pergolą oferuje relaks na świeżym powietrzu. Dodatkowy pokój na parterze może spełniać różne funkcje, sprawdzi się jako gabinet lub pokój gościnny. Poddasze oferuje wygodną przestrzeń prywatną z trzema sypialniami, łazienką i garderobą.
  • Dom w lucernie 10 – dom z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem w bryle, z funkcjonalnie zaprojektowaną powierzchnią ok. 100 m2. Do strefy dziennej z kominkiem przylega taras osłonięty drewnianą pergolą, na którym można zaaranżować atrakcyjną przestrzeń relaksu. Przewidziana przy kuchni spiżarnia zapewnia dodatkową powierzchnię do przechowywania. Przestronne, jasne pomieszczenia w strefie prywatnej to trzy pokoje, oferujące wygodną, prywatną przestrzeń do wypoczynku i pracy oraz komfortowa łazienka i pralnia.
  • Dom w aurorach 14 – dom z poddaszem użytkowym o powierzchni ok. 130 m2, z garażem wpisanym w bryłę. Otwartą przestrzeń strefy dziennej powiększa przyległy taras z drewnianą pergolą. Poza salonem, jadalnią i kuchnią na parterze przewidziano także spiżarnię i łazienkę. Strefa prywatna na poddaszu oferuje trzy pokoje, każdy z dostępem do garderoby oraz komfortową łazienkę. W obszernej pralni nie brakło miejsca do suszenia i przechowywania.
  • Dom w kostrzewach 4 – jest budynkiem parterowym o powierzchni ok. 100 m2, którego bryłę wieńczy dach dwuspadowy. Z otwartej strefy dziennej poprzez przesuwne przeszklenie dostępny jest atrakcyjny taras z nowoczesną pergolą, który oferuje miejsce na letnią jadalnię i płynnie łączy dom z ogrodem. Wyraźnie oddzielona strefa nocna oferuje przestrzeń z trzema sypialniami i komfortową łazienką i garderobą.

Więcej szczegółów na www.archon.pl