środa, 17 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Autoresponder Allegro: Twój asystent sprzedaży 24/7

Duży sklep na Allegro oznacza dużo pracy. Realizacja dziesiątek zamówień dziennie już sama w sobie zajmuje sporo czasu, a co dopiero analizowanie konkurencji i planowanie rozwoju. Gdzie w tym czas na kontakt z klientami – zwłaszcza gdy nie można sobie pozwolić na pracownika dedykowanego tylko temu zajęciu? Na szczęście istnieje sposób na usprawnienie tego obszaru. Automatyczne odpowiedzi Allegro od AlleSpark to narzędzie, które wesprze Cię w codziennych obowiązkach oraz pomoże w poprawie jakości sprzedaży. A do tego – całkowicie za darmo! 

Jak działa autoresponder Allegro?

Autoresponder Allegro to narzędzie, które odpowiada na wiadomości i dyskusje klientów. Co istotne, możesz samodzielnie określić treść odpowiedzi oraz ustalić, w jakim czasie ma zostać wysłana od momentu kontaktu. Dzięki automatyzacji autoresponder pracuje nawet wtedy, gdy Ty odpoczywasz. Tym samym, pełni rolę czegoś w rodzaju asystenta sprzedaży.

Na pewno widzisz już, że to bardzo praktyczne i opłacalne. Korzystając z autorespondera Allegro, możesz zająć się pilniejszymi zadaniami bez obaw o zaniedbanie kontaktu z kupującymi. Ważne, aby poświęcić trochę czasu na swoje automatyczne odpowiedzi Allegro. Specjaliści z AlleSpark proponują, aby w treści wiadomości zawrzeć nie tylko informację o tym, kiedy można spodziewać się kontaktu, ale także o tym, że czytana właśnie wiadomość została wysłana automatycznie. W ten sposób zmniejsza się ryzyko, że zniecierpliwiony klient będzie wysyłał kolejne zapytania. Co więcej, rzetelne informowanie sprzyja budowie wizerunku wiarygodnego sprzedawcy.

Dlaczego warto (a wręcz należy) korzystać z automatycznych odpowiedzi Allegro?

Do oczywistych zalet autorespondera Allegro należą: czas i zasoby na rozwijanie biznesu oraz zwiększenie satysfakcji klientów. Istnieją jednak również mniej oczywiste, ale niemniej ważne, korzyści ze stosowania programu tego typu. Jeśli sprzedajesz na Allegro od jakiegoś czasu, z pewnością masz świadomość, jak ważna jest jakość sprzedaży. To ocena przypisywana przez portal każdemu sprzedawcy. Wysoka wiąże się z licznymi benefitami (np. poprawą trafności ofert oraz otrzymaniem prestiżowego tytułu Super Sprzedawcy, który stanowi dodatkowe wyróżnienie), podczas gdy niska może skutkować nałożeniem ograniczeń na sprzedaż (a nawet jej zablokowaniem!).

Nic dziwnego, że sprzedający na Allegro robią wszystko, aby utrzymać możliwie wysoką jakość sprzedaży. Jednym z najprostszych sposobów na poprawę swojej oceny jest stosowanie autorespondera Allegro. Zastanawiasz się, dlaczego? To bardzo proste! Oceniając sprzedawców, marketplace bierze pod uwagę kilka obszarów. Jednym  z nich jest czas, w jakim klienci otrzymują odpowiedzi na swoje pytania. Aby zdobyć maksymalną liczbę punktów, należy odpisywać kupującym tak szybko, jak to tylko możliwe! Z autoresponderem Allegro to nie problem. 

Dlaczego terminowe odpowiedzi mają takie znaczenie dla jakości sprzedaży Allegro?

Niegdyś Allegro było portalem aukcyjnym przeznaczonym dla każdego, kto chciał sprzedać zalegające w domu przedmioty. Te czasy poszły jednak w niepamięć. Obecnie portal zajmuje pozycję lidera na polskim rynku e-commerce, który przyciąga setki tysięcy sprzedawców – w tym prawdziwych gigantów oraz renomowane marki. Nic dziwnego, że serwis zaczął się profesjonalizować i, tym samym, zwracać większą uwagę na poziom obsługi klienta. Ostatecznie to właśnie klienci pozwalają mu zarabiać i rosnąć.

Stąd narodziła się potrzeba oceniania sprzedających i promowania postaw zwiększających zadowolenie użytkowników. Ranking zbudowany na podstawie obiektywnego systemu punktowego pozwala na łatwe uszeregowanie poszczególnych sprzedawców. Ci najlepsi stanowią niejako wizytówkę portalu, dlatego też otrzymują spore wsparcie w zakresie sprzedaży. A co najmocniej kojarzy się z obsługą klienta? Oczywiście, kontakt! Z tego powodu Allegro utworzyło aż kilka miar skupionych wokół tego obszaru. Terminowe odpowiedzi są jedną z najważniejszych z nich. W końcu nikt nie lubi czekać na wiadomość od sprzedającego…

Jaki autoresponder Allegro wybrać?

W sieci można znaleźć wiele autoresponderów Allegro. Zanim jednak zaczniesz korzystać z któregoś z nich, koniecznie sprawdź, kto go stworzył. Najlepiej postawić na narzędzie proponowane przez prawdziwych specjalistów w temacie. Przykładowo, za autoresponderem AlleSpark stoją eksperci z Pirk Spark – agencji, która od lat zajmuje się obsługą Allegro. Są tak dobrzy, że posiadają nie tylko certyfikat Allegro Ads Partner +, ale także odznakę Quality Champion, co znaczy, że Allegro uznało ich za najlepszych w Polsce w 2024 roku! 

Co ważne dla każdego, kto dba o rentowność swojego biznesu, autoresponder Allegro od AlleSpark jest całkowicie darmowy. Wystarczy zarejestrować się na stronie, aby korzystać z autorespondera wiadomości i/lub dyskusji Allegro całkowicie za darmo – i to bez żadnych limitów i ograniczeń.

Automatyczne odpowiedzi Allegro od AlleSpark – funkcje

  • Możliwość precyzyjnego ustawienia czasu, w jakim mają być wysyłane automatyczne odpowiedzi Allegro. Pamiętaj, że klienci nie lubią czekać, dlatego najlepiej ustawić czas odpowiedzi na kilka minut.
  • Opcja odpowiadania wyłącznie na pierwszą wiadomość od klienta. Jeśli chcesz, autoresponder AlleSpark zignoruje kolejne próby nawiązania kontaktu (dla jakości sprzedaży znaczenie ma wyłącznie odpowiedź na pierwszą wiadomość kupującego).
  • Możliwość określenia godzin pracy narzędzia. Przykładowo, możesz tak ustawić swój autoresponder Allegro, że będzie odpowiadał na wiadomości klientów tylko w Twoim czasie wolnym. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby działał 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
  • Stworzenie własnej treści automatycznej wiadomości. Jeśli nie masz na to czasu lub po prostu nie wiesz, jak powinna brzmieć idealna odpowiedź autorespondera, możesz skorzystać ze specjalnego poradnika od specjalistów AlleSpark. Znajdziesz w nim gotowe szablony na automatyczne odpowiedzi Allegro, dzięki czemu konfiguracja autorespondera zajmie Ci zaledwie kilka minut.