niedziela, 14 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Czym jest cashback?

Zainteresowanie zakładami sportowymi w naszym kraju nie przestaje rosnąć. Obrót tej branży każdego roku zwiększa się o kilkanaście procent. Powstają także nowe legalne firmy bukmacherskie, które chcą przyciągnąć klientów swoją ofertą. Jednym ze sposobów jest cashback, znany bardziej z ofert bankowych lub marketowych. Na czym dokładniej polega taka oferta?

Jak działa cashback?

Szukając dobrej firmy bukmacherskiej i chcąc założyć konto, możesz spotkać się z ofertami cashbacku, czyli promocjami dotyczącymi zwrotu postawionych pieniędzy. Czym jest cashback i w jaki sposób działa? Tym terminem określa się zakład sportowy, który zostaje ubezpieczony na wypadek porażki. Jeśli wynik lub wyniki wydarzenia będą inne od wytypowanych przez Ciebie, odzyskasz sumę, którą postawiłeś na dany kupon. W przypadku wygranej Twoje konto wzbogaci się zgodnie z ogólnymi zasadami.

Oferta cashback u bukmacherów najczęściej dotyczy tylko pierwszego postawionego kuponu. Czasem część wkładu możesz odzyskać w przypadku braku sukcesu w kolejnych zakładach. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób jest sformułowana umowa z zakładem bukmacherskim. Taka promocja zachęci nowych graczy do spróbowania swoich sił i poznania mechanizmów związanych z obstawianiem wydarzeń sportowych. Zakład ubezpieczony pozwoli też na zagranie odważnego kuponu i szybkiego zwiększenia dostępnej puli środków. 

Cashback u bukmacherów – kiedy go szukać?

Oferta polegająca na możliwości zawarcia zakładu ubezpieczonego najczęściej pojawia się w ofertach skierowanych do nowych graczy. Jednak również stali użytkownicy powinni szukać takich okazji. Firma bukmacherska może zaoferować zakłady typu cashback w przypadku uruchamiania nowych dyscyplin czy promowania nowych rozwiązań. Dlatego warto śledzić ofertę własnego bukmachera lub strony tworzące specjalistyczne podsumowania. 

Cashback u bukmacherów nie zawsze dotyczy dowolnych wydarzeń sportowych. Część z legalnie działających firm może wskazać rozgrywki lub dyscypliny, w których będzie trzeba obstawić dany wynik. Wiele firm wybiera konkretne wydarzenia, w których rezultat jest trudny do wytypowania. Właśnie spośród nich gracz może wybierać wydarzenia i tworzyć ubezpieczony kupon. W zależności od firmy bukmacherskiej różnice w ofercie zakładu cashback mogą dotyczyć także wartości pierwszego zakładu. Wiele z firm wyznacza górną granicę sumy, jaka może zostać zwrócona. 

Cashback, a wypłata wkładu?

Część początkujących graczy ma nadzieję, że zawarcie bezpiecznego kuponu to szansa na szybkie zwielokrotnienie wkładu. Mają nadzieję, że bez ryzyka mogą pomnożyć wkład i szybko wypłacić wygraną. Decydując się na daną firmę bukmacherską i analizując jej propozycję pod kątem oferty cashback, nie nastawiaj się na szybkie odzyskanie wkładu. Wiele firm w regulaminie zawiera informację, że tak pomnożona kwota może być wypłacona dopiero w sytuacji, kiedy zostanie kilkakrotnie postawiona w zakładach. W ten sposób bukmacher zabezpiecza się przed nieuczciwymi graczami i ma gwarancję regularnego obstawiania wydarzeń.