środa, 17 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Dlaczego warto korzystać z rankingów bankowych? Kto zajmuje się ich tworzeniem?

Chciałbyś założyć albo zmienić konto bankowe? A może potrzebujesz atrakcyjnej pożyczki? Z pewnością wielka ilość propozycji oferowanych przez instytucje finansowe może przyprawić o zawroty głowy. Każdy bank próbuje Cię przekonać, iż to właśnie jego propozycja jest najlepsza. Jak zatem dobrze podjąć decyzję i wytypować właściwą ofertę? Czy warto tracić czas na przegląd rynku?

Mam dobrą wiadomość — wybór konta czy też okazyjnej pożyczki nie musi zajmować wiele czasu, ani przysparzać trudności. Mam na to jedną radę — skorzystać z rankingu kont i pożyczek. Dzięki takiemu rankingowi dowiesz się o wszystkich propozycjach banków, a także w prosty sposób je zestawisz. W ostatnim czasie stworzył się natłok tego typu rankingów. Można znaleźć nie tylko ranking kont osobistych, ale również popularny jest ranking kont firmowych czy też ranking kont kredytowych. Dla tych którzy potrzebują szybkiej gotówki, powstał ranking darmowych pożyczek.

Czy opłaca się korzystać z rankingów bankowych?

Oczywiście, że warto korzystać z ich pomocy. Nie tylko oszczędzają Twój czas, ale też otrzymujesz wyraźny obraz tego, co jest dostępne na rynku.

W jednym miejscu znajdziesz takie informacje jak:

  • cykliczny koszt prowadzenie konta,
  • opłaty za przelewy krajowe do innych w banków, zlecane online,
  • miesięczne opłaty za używanie karty bankowej wraz z warunkami możliwego z niej zwolnienia,
  • wykaz sieci bankomatów, w jakich wypłata pieniędzy jest bezpłatna.

Kto zajmuje się przygotowaniem rankingów kont? Gdzie je znajdziemy? 

Rankingi kont bankowych stają się w naszym kraju tak powszechne, że blogi, które zajmują się tym zagadnieniem rozwijają się bardzo szybko. Znajdziesz zatrzęsienie blogów zajmujących się  tworzeniem rankingów: kont osobistych, kont firmowych, kont kredytowych, jak też darmowych pożyczek. 

Jedną z takich osób jest Jacek Gacoń. Od wielu lat zajmuje się prowadzeniem bloga jakdorobic.pl o tematyce finansów osobistych. Jego główną ideą jest poprawa budżetu osobistego przez zwiększanie przychodów i racjonalne zarządzanie pieniędzmi. Jacek to przedsiębiorca i bloger o dużej wiedzy z zakresu bankowości oraz finansów. Wykształcenie, które uzyskał w tym temacie i wiedzę zdobywaną przez lata przekazuje w przejrzysty sposób poprzez wpisy na blogu.

W ostatnim czasie otworzył on również pożyteczne narzędzie szukania promocji banków, jakim jest ranking. Sprawdzisz tam przede wszystkim ranking kont osobistych (zobacz: https://jakdorobic.pl/ranking-kont-osobistych/), ale także ranking kont firmowych i ranking kont kredytowych. Jest tam też ranking darmowych pożyczek.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając ranking? 

Wybierając blog z rankingiem, powinno się zwrócić uwagę na parę kluczowych kwestii. 

Równolegle ze skokiem popularności takiej formy promowania kont bankowych można znaleźć coraz większą ilość podejrzanych rankingów, które czerpią korzyści z wyróżniania określonych ofert. Nierzetelność to wielka wada, dlatego, że nie uzyskujesz całego oglądu sytuacji. Może więc wprowadzić w błąd. Warto używać tylko zaufanych blogów prowadzonych przez pasjonatów tematu finansów osobistych. Takie blogi wskażą jak wybrać najkorzystniejszą propozycję z wyszukanej przez znawców puli ofert.

Kolejną kluczową kwestią jest częstotliwość uaktualniania rankingów. Nim podejmiesz decyzję o założeniu konta wskazanego w rankingu, sprawdź najpierw, czy rzeczywiście jest to aktualny przegląd ofert. Banki przeganiają się we wdrażaniu coraz to nowszych, jeszcze bardziej korzystnych udogodnień i bonusów. Jedynie fachowo prowadzone rankingi uwzględniają wszystkie najświeższe oferty, dzięki temu możesz być pewny, że wybierasz rzeczywiście najkorzystniejszą opcję.