sobota, 2 marcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Montaż i konserwacja obiektów przemysłowych – strategiczne znaczenie dla Twojej firmy

teton: Montaż i konserwacja obiektów przemysłowych

Obiekty przemysłowe wymagają nie tylko przeprowadzenia montażu wielu instalacji i systemów, ale tez ich fachowej konserwacji. Ma to szczególne znaczenie w przypadku budynków wielkogabarytowych, w których nierzadko konieczne jest wykonanie wielu prac na wysokościach. Ze strategicznego punktu widzenia, inwestycja w montaż i prace konserwacyjne poszczególnych konstrukcji może się okazać bardzo opłacalna dla przedsiębiorstwa. W ich realizacji koniczne jest jednak zastosowanie nowoczesnych technik alpinistycznych.

Prace montażowe i demontażowe

Do najczęściej realizowanych prac montażowych i demontażowych w obiektach przemysłowych należy zakładanie wentylacji, bez której trudno wyobrazić sobie ich sprawne funkcjonowanie. Profesjonalny montaż wentylacji w halach fabrycznych daje pewność, że cyrkulacja powietrza utrzymana będzie na prawidłowym poziomie. W budynku konieczny jest również montaż instalacji elektrycznych, niezbędnych do efektywnego i bezawaryjnego korzystania z większości urządzeń i maszyn zasilanych prądem. Dla przedsiębiorcy szczególnie istotną usługą jest także montaż konstrukcji stalowych, który wymaga dużej precyzji z uwagi na niemałą wagę elementów technicznych. Ze względów bezpieczeństwa, konieczny jest montaż systemów asekuracyjnych. W halach magazynowych regularnie instalowane są różne konstrukcje podnoszące poziom ochrony, w tym siatki zabezpieczające przed spadającym tynkiem, drabiny ewakuacyjne czy wszelkiego rodzaju podesty robocze. W wielu obiektach niezbędny jest też montaż odwodnienia liniowego.

Konserwacja obiektów przemysłowych

W obiektach przemysłowych powinno się regularnie przeprowadzać czynności konserwacyjne. Skuteczne oczyszczanie ma szczególne znaczenie w przypadku powierzchni, które znajdują się na dużych wysokościach. Wykonanie takich prac wymaga posiada odpowiednich umiejętności, a także zastosowania specjalistycznego sprzętu. Na wysokości realizacja wszystkich czynności konserwacyjnych jest znacznie bardziej skomplikowana, ze względu na specyficzne warunki pracy. Regularnego czyszczenia potrzebują m.in. hale magazynowe i produkcyjne, silosy czy linie technologiczne, a także inne miejsca wymagające zastosowania technik alpinistycznych – zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.Prace porządkowe w obiektach przemysłowych

W obiektach przemysłowych większość prac porządkowych musi być realizowana metodą dostępu liniowego. Dotyczy to m.in. działań antykorozyjnych, których celem jest zabezpieczenie elementów konstrukcyjnych. Rodzaj zastosowanej technologii powinien zależeć od zakresu skorodowania powierzchni przeznaczonych do konserwacji, a także typu podłoża. Nie bez znaczenia pozostaje umiejętny dobór materiałów nawierzchniowych i podkładowych, takich jak zabezpieczenia poliuretanowe czy epoksydowe. Zabezpieczenia antykorozyjnego wymagają m.in. konstrukcje stalowe, betonowe i żelbetowe. W ramach prac porządkowych wykonuje się też malowanie przeszkodowe wysokich obiektów, impregnowanie konstrukcji drewnianych czy konserwacje pokryć dachowych.

Profesjonalne prace w obiektach przemysłowych

W pracach montażowych kluczowe znaczenie ma precyzja oraz doświadczenie fachowców. Realizacje wykonywane na dużych wysokościach charakteryzują się wyjątkowo niesprzyjającymi warunkami otoczenia, a także utrudnionym dostępem oraz niekorzystną temperaturą. Specjaliści mają nierzadko do czynienia z montażem pod dachem, który posiada ograniczoną ruchowo kubaturę. Z uwagi na te ograniczenia, za każdym razem konieczna jest personalizacja zapotrzebowań zleceniodawcy. Jedynie indywidualne podejście klienta może zagwarantować sprawne, bezpieczne oraz efektywne przeprowadzenie wszystkich prac na wysokości. Usługi w tym zakresie świadczy firma alpinistyczna Teton, której ofertę poznać można na stronie: http://www.teton.pl/montaz-przemyslowy. W przypadku każdej realizacji przedsiębiorstwo konsultuje z klientem dobór stosowanych technik alpinistycznych, a także przebieg całego procesu prac na wysokości.