piątek, 14 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Ranking pożyczek gotówkowych — grudzień 2021

Korzystna pożyczka gotówkowa powinna harmonijnie łączyć uniwersalne zalety z dodatkowy-mi walorami, które odpowiadają na konkretne potrzeby pożyczkobiorcy. W artykule wyjaśni-my, czym jest w praktyce i kto może po nią sięgnąć. Podpowiemy także, jak znaleźć tę, która okaże się strzałem w 10.

Zakup bożonarodzeniowych prezentów, organizacja sylwestrowego wyjazdu, nieprzewidziane wydatki — pożyczka gotówkowa to sprawdzony sposób na regenerację nadszarpniętego dodatkowymi kosztami domowego budżetu. Czym jest w praktyce i kto może po nią sięgnąć?

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy dostępny w ofercie większości banków oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Wypłacana z reguły na konto w formie jednorazowego transferu środków umożliwia sfinansowanie dowolnych wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą. W zależności od szczegółów konkretnej oferty oraz zdolności kredytowej wnioskującego maksymalne kwoty pożyczek gotówkowych wynoszą od kilkunastu aż do kilkuset tysięcy złotych, a ich spłata odbywa się w formie miesięcznych rat nawet przez kilka lat.

Kto może sięgnąć po pożyczkę gotówkową?

Każdy pożyczkodawca określa własne kryteria udzielania pożyczek gotówkowych. Jako niepisany standard można jednak przyjąć, że może po nią sięgnąć osoba:
pełnoletnia, posiadająca dowód osobisty, numer PESEL i pełną zdolność do czynności prawnych;
posiadając wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty rat wraz z odsetkami we wskazanych w harmonogramie terminach. Pożyczkodawca weryfikuje ją na podstawie dostarczonych dokumentów, informacji zawartych we wniosku pożyczkowym oraz danych z ogólnodostępnych baz, np. BIK czy BIG.

Jak znaleźć szytą na miarę pożyczkę gotówkową?

Ogrom dostępnych na rynku pożyczek gotówkowych może przyprawić o istny zawrót głowy. Zwłaszcza osobę, która nigdy wcześniej nie sięgała po zewnętrzne źródło finansowania. Rzeczywiście, wybór przypadkowej może skutkować nie tylko dodatkowymi kosztami, ale także dłuższym oczekiwaniem na decyzję pożyczkodawcy czy mniej komfortową obsługą produktu. Aby znaleźć szytą na miarę, maksymalnie dostosowaną do potrzeb i oczekiwań pożyczkę, przed złożeniem wniosku warto porównać dostępne na rynku produkty, tworząc własny ranking pożyczek gotówkowych. Jakie parametry wziąć pod uwagę?

4 cechy korzystnej pożyczki gotówkowej

  • Optymalna dla pożyczkobiorcy kwota i okres spłaty. Jeśli do realizacji swoich celów potrzebujesz sporej kwoty, w pierwszym kroku wyselekcjonuj instytucje finansowe, które pożyczą Ci tyle, ile potrzebujesz. Duże znaczenie ma także dostosowany do potrzeb i możliwości finansowych okres spłaty. Dłuższa spłata daje bowiem możliwość maksymalnego obniżenia wysokości miesięcznej raty. Czy wiesz, że sięgając po pożyczkę gotówkową w Kasie Stefczyka (RRSO 25,12%), będziesz mógł wnioskować nawet do 200 000 zł i rozłożyć spłatę aż na 120 miesięcy? Jest to produkt dostępny  dla członków Kasy Stefczyka. Warto rozważyć wstąpienie w ich szeregi. Dlaczego? Posiadacze rachunku płatniczego w Kasie Stefczyka, mogą otrzymać środki z pożyczki nawet tego samego dnia, w którym złożyli wniosek.
  • Niskie koszty. Dobra pożyczka gotówkowa nie może być droga. Zanim złożysz wniosek, koniecznie sprawdź, ile zapłacisz za pożyczone pieniądze. Precyzyjnym wyznacznikiem kosztów będzie jednak nie wysokość oprocentowania, ale wartość wskaźnika RRSO. RRSO uwzględnia w sobie wszystkie opłaty okołopożyczkowe (poza oprocentowaniem także prowizję i ewentualne opłaty dodatkowe) i dokładnie definiuje koszt każdej pożyczonej złotówki.
  • Możliwość złożenia wniosku bez wychodzenia z domu. Czas jest dziś równie cenny co pieniądze. Możliwość wnioskowania o dodatkowe środki online powinna być jednym z najważniejszych kryteriów wyboru.
  • Tempo wydania decyzji i realizacji przelewu. Ten parametr ma szczególne znaczenie, jeśli pieniądze potrzebne są na przysłowiowe już. Jeśli chcesz sfinansować wydatki, które nie mogą czekać, upewnij się, ile poczekasz na wydanie decyzji i wypłatę środków.

Źródło:

  1. https://www.money.pl/gospodarka/ranking-kredytow-gotowkowych-ktory-bank-oferuje-najtanszy-kredyt-gotowkowy-6696506793342593a.html