poniedziałek, 15 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Usługi graficzne w Gdańsku

Jak pozyskiwać na potrzeby firmy dobrej jakości projekty graficzne? Jedną z opcji jest zaproszenie grafika do zespołu pracowników, ale to jednak oznacza spory koszt szczególnie dla mniejszych przedsiębiorców. Dlatego coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są usługi outsourcingowe w tym zakresie. Na czym polegają i z jakich można skorzystać na terenie Gdańska?

Grafik z wozu – firmie lżej?

Nawet mniejsze, lokalne przedsiębiorstwo docenia dobrą współpracę z grafikiem, choćby w zakresie projektowania logo czy wizytówek, a tego typu materiały przydają się nawet freelancerowi prowadzącego własnego bloga lub prosty serwis internetowy. Zatrudnienie grafika wydaje się więc rozsądną opcją szczególnie, że często konieczne jest szybkie działanie, np. jeśli firma zbyt późno otrzyma informację o jakimś wydarzeniu. Co jednak z miesiącami, kiedy nie ma żadnych zleceń dla grafika, a koszty pracownicze trzeba ponosić?

Oczywiście można grafika zaangażować do innych prac, ale o wiele korzystniejszym rozwiązaniem będzie współpraca z firmą „z zewnątrz”, ponieważ usługi graficzne w Gdańsku oferowane są też na zasadzie outsourcingu. Trzeba tylko wyszukać odpowiednią firmę graficzną i jej zlecić m.in. projektowanie logotypu czy wizytówek. Wtedy koszty wykonania prac ograniczą się tylko do uiszczenia wynagrodzenia grafikowi i będą zdecydowanie niższe niż koszty pracownicze. Nie trzeba też ograniczać się do współpracy z jedną firmą. Wręcz przeciwnie! Opcja nawiązania współpracy z kilkoma grafikami, to większa gwarancja zawsze świeżych i oryginalnych pomysłów oraz błyskawicznej i terminowej ich realizacji. Jeśli bowiem jedna firma graficzna nie dysponuje czasem, to można szybko wybrać kontakt do innego zaprzyjaźnionego studia graficznego.

Kampanie reklamowe w outsourcingu. Czy to dobry pomysł?

Ambitne projekty zawsze wymagają czasu, cierpliwości i dobrego kontaktu. Czy zatem projektowanie reklam, stron internetowych czy szeroko zakrojonych kampanii w mediach społecznościowych zda egzamin przy współpracy z firmą zewnętrzną? Taka alternatywa również jest możliwa, ale pod warunkiem, że zadania podejmie się doświadczony i kreatywny grafik, który już po jednej rozmowie przedstawi wiele ciekawych i trafionych pomysłów. Tu sprawdzi się przede wszystkim firma graficzna, która wcześniej miała okazję tworzyć kampanie reklamowe różnego kalibru, dzięki czemu może dobrze doradzić, jakie kroki podjąć, by kampania przyniosła zamierzony skutek i zmieściła się w budżecie firmowym.

Przedsiębiorcy, którzy takie projekty planują maksymalnie raz lub dwa razy w roku, zdecydowanie powinni szukać wsparcia z zewnątrz. Przy częstszych kampaniach reklamowych warto już przeanalizować, co kalkuluje się bardziej, choć z drugiej strony w budowaniu zaufania do marki i pozytywnych skojarzeń klientów, ważne jest stosowanie powtarzalności w kampaniach, a to oznacza, że raz stworzony projekt np. reklamy czy ulotki można wielokrotnie wykorzystywać, obniżając koszty każdej kolejnej kampanii.

Projektowanie stron internetowych w Gdańsku – komu zlecić?

Strona internetowa to zwyczajnie must have każdego przedsiębiorstwa i właściwie jeszcze zanim firma zaczyna prosperować na rynku, to strona powinna już zachęcać do skorzystania z produktów czy usług. Jak zawsze popyt napędza podaż, a więc firm i freelancerów, którzy oferują projektowanie stron internetowych w Gdańsku nie brakuje. Trzeba jednak ostrożnie podchodzić do współpracy, by nie trafić na amatorów, którzy wykorzystują darmowe szablony z internetu, by tworzyć niekoniecznie sprawnie funkcjonujący serwis www.

Kwestie techniczne to jedno, a przyciągająca wzrok grafika to drugie, dlatego strzałem w 10-tkę także przy tworzeniu strony www, jest współpraca z grafikiem, który uwzględni odpowiednią kolorystykę, właściwe czcionki i zwróci uwagę na estetyczny układ strony. Taka strona zdecydowanie będzie pracować na renomę firmy i zaprosi klientów do owocnej współpracy. Do grafika warto zgłosić się także, kiedy niezbędny jest spójny przekaz w działaniach marketingowych. Wtedy można w tym samym zakresie wykonać projektowanie opakowań produktów, reklamy, stronę www, jak i różnego rodzaju akcydensy reklamowe, dzięki czemu marka będzie lepiej zapamiętywana i dobrze kojarzona przez klientów.

Studio graficzne Grafton

Wśród firm graficznych świadczących usługi outsourcingu graficznego jest gdańskie studio graficzne Grafton. Można skontaktować się z nim m.in.: