niedziela, 14 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Wózek magazynowy – sposób na chaos

W przestrzeniach magazynowych zawsze powinien być zachowany porządek. Nawet jeden, źle ułożony przedmiot może spowodować, że w magazynie ciężko będzie cokolwiek znaleźć. Dlatego zarówno pracownicy na hali jak i w administracji powinni przykładać szczególną uwagę podczas swojej pracy.

Niekiedy jednak towary przechowywane w magazynie są za ciężkie do roznoszenia ręcznego lub jest ich po prostu zbyt wiele. Dlatego niemal wszystkie firmy stawiają w swoich magazynach na wózki magazynowe, które znacząco ułatwiają przewożenie towarów z miejsca na miejsce.

Jakie cechy powinny charakteryzować dobre wózki magazynowe?

Wózki magazynowe stanowią podstawowe wyposażenie wielu hal produkcyjnych i magazynów. Tego typu pojazdy ułatwiające pracownikom codzienną prace powinny być wykonane z trwałych materiałów takich jak stal czy poliuretan. Tylko takie materiały sprawdzają się w tego typu konstrukcjach i zapewniają stabilność i bezpieczeństwo podczas przewożenia różnorakich materiałów. Wózek transportowy magazynowy powinien również posiadać mocne, ale jednocześnie skrętne kółkach, które pozwalają na jazdę z obciążeniem. Najczęściej spotykane są wersje z kołami pełnymi i pompowanymi. Wózki magazynowe ręczne z kołami pełnymi potrafią bez większych problemów przewozić ogromne ciężary, z kolei wózek magazynowy transportowy z pompowanymi kołami doskonale sprawdzi się w czasie przewożenia towarów po nierównym terenie. Ważnym elementem wózka transportowego jest też hamulec nożny. Dzięki niemu zablokujemy koła a pojazd nie ruszy z miejsca.

Wózek magazynowy dwukołowy – dobre rozwiązanie na niewielkiej powierzchni

Prowadzący działalność gospodarczą często jednak nie posiadają dostatecznych funduszy na przechowywanie towarów w komercyjnych przestrzeniach magazynowych. Stawiają na magazynowanie towaru w siedzibie firmy. Niestety, także tutaj towary muszą być przenoszone, przeładowywane i pakowane. W takich niewielkich składach idealnie sprawdzi się wózek magazynowy dwukołowy. Najczęściej jest on wykonany z rur stalowych o mocnej konstrukcji i porusza się na kołach ze stalową felgą co sprawia, że wózek magazynowy dwukołowy może naraz przewieźć nawet do 250 kg towaru. Do małej firmy świetnie nada się również wózek magazynowy platformowy o dwóch skrętnych kółkach, którym łatwo poruszać się w ciasnych korytarzach niewielkich magazynów.

Wózek magazynowy transportowy – gdzie znaleźć najlepszy?

Ogromną ofertę tego typu produktów o wysokiej jakości i atrakcyjnej cenie znaleźć można m.in. w sklepie internetowym msell24h.pl specjalizującym się również w wyposażeniu hal magazynowych. Ich wózki magazynowe to idealna odpowiedź na potrzeby każdego przedsiębiorcy.