piątek, 24 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Wybieramy biurko regulowane

Wygodne stanowisko do pracy czy nauki jest niezwykle ważna dla każdego, kto spędza przy biurku długie godziny. Dobre biurko regulowane plus ergonomiczne krzesło dbające o prawidłową postawę ciała to inwestycja w zdrowie, która z pewnością się opłaca. W poniższym tekście przyjrzymy się kwestii wyboru biurka i możliwościom, jakie oferują nam w tym aspekcie ich producenci.

Biurko regulowane coraz częściej staje się standardem

Personalizacja to określenie, które dotyczy coraz większej ilości przedmiotów, które towarzyszą nam na co dzień. Możemy dobierać elementy do samochodu, komputera i smartfona. Dzięki temu ich użytkowanie daje jeszcze więcej satysfakcji z ich posiadania. Producenci wyposażenia do biur zauważyli ten trend już kilka temu. Dzięki temu udaje się zwiększyć komfort pracy zatrudnionych co przekłada się na ich efektywność. W długim terminie korzystają zatem obie strony.

Dobre biurko to również niezbędnik pokoju dziecięcego

Biurko dla dzieci to osobny segment mebli. W jego przypadku liczy się coś więcej niż to jest dostępne w trzech kolorach. Kluczowa jest ergonomia i to, aby dziecko utrzymywało właściwą pozycję. W zależności od wzrostu i wieku dziecka należy dobrać mu również odpowiednie krzesło. Bardzo często przy okazji biurek dla dzieci mówi się o tym, iż rośnie ono wraz z użytkownikiem. Jest to możliwe o ile pozwala na to stelaż biurka. Dlatego planując zakup lepiej sprawdźmy czy dane biurko daje taką możliwość. O ile bowiem większość krzeseł posiada regulację wysokości i system antykolizyjny, o tyle biurko o stałej wysokości może szybko stać się dla dziecka za niskie.

Pamiętajmy również, iż im starsze dziecko tym prawdopodobnie będzie więcej czasu spędzało przy lekcjach.
Mając najlepsze warunki do odrabiania lekcji z pewnością będzie mu łatwiej się skupić.

Biurko dla gracza np. od Fly Desk

Biurko z regulacją wysokości przyda się nie tylko osobom pracującym, ale również amatorom elektronicznej rozrywki, czyli tzw. gamerom. Wbrew pozorom dobre biurko to coś więcej niż zwykły stelaż i blat. W ofercie producentów znajdziemy funkcjonalne i bardzo efektownie wyglądające biurka, na których znajdzie się mnóstwo miejsca dla samego komputera, akcesoriów dodatkowych, jak również na panel do zasilania przymocowany do samego biurka. Jednym słowem, biurko dla gracza pozwala mieć wszystko pod ręką.

Możliwość regulacji wysokości pozwala dodatkowo korzystać z jednego biurka przed kilku domowników co z pewnością zwiększa jego użyteczność i czyni wartym swojej ceny.

Jakie korzyści przynosi biurko elektryczne?

Biurka regulowane elektrycznie to stosunkowo nowy produkt, ale zyskujący szybko na popularności. Większa świadomość zalet wypływających z ich użytkowania przekłada się na większy popyt, a to siłą rzeczy wpływa na niższe ceny.

Każdy, kto choć raz spróbuje pracy na stojąco przyzna, iż na początku może się to wydać dość dziwaczne. Wszystko jest jednak kwestią przyzwyczajenia i oczywiście sprzętu, którym dysponujemy. Nie sposób pracować na stojąco przy zwykłym biurku. Jakie plusy ma praca na stojąco? Poznajmy kilka z nich.

1. Zmniejszenie bólu pleców
To bez wątpienia zmora każdego, kto spędza wiele godzin za biurkiem. Zmieniając co jakiś czas pozycję na stojącą, nasze plecy mogą przybrać naturalną postawę. Stojąc za biurkiem możemy wykonywać te same czynności co siedząc, choć początkowo może się to wydawać dziwne. Odpowiednia konstrukcja biurka z regulacją wysokości pozwala jednym przyciskiem podnosić i opuszczać blat bez obaw o stojące na nim sprzęty i wiszące kable.

2. Poprawa ogólnego krążeniu
Wyprostowana sylwetka to ulga dla ciągle zgiętych nóg, żołądka. Stojąc uruchomiamy inne partie mięśni, lepiej nam się oddycha. Poprawia się nastrój i koncentracja. Więcej też widzimy np. co jest za oknem. Idealnie, jeśli jest tam odrobina zieleni, która pozwala odpocząć oczom.

3. Więcej zużytych kalorii
Nie jest tajemnicą, że pozycja siedząca sprzyja przybieraniu na wadze. Stanie nie tylko odciąża kręgosłup, ale pozwala spalić więcej kalorii, co w przy setkach godzin spędzanych w pracy może dać wymierne rezultaty.

4. Efektywność tkwi w zmienności

Posiadając biurko do pracy wyposażone w stelaż regulowany idealne efekty osiągniemy zmieniając naszą pozycję pracy w ciągu dnia. Np. 2h siedząc, 1h stojąc. Początkowo może być to kłopotliwe, ale możemy ustawić sobie chociażby przypomnienie w telefonie. Po kilku dniach takiego trybu organizm będzie nam wdzięczny.

Pomimo że biurka elektryczne są droższe od zwykłych należy pamiętać, że praca na stojąco daje korzyści, które bez niego nie byłyby możliwe. Jest to więc do pewnego stopnia inwestycja w zdrowie pracownika. Efekty pracy na stojąco mogą być zauważalne już po kilku dniach jego stosowania.

Podsumowując bez względu na to kto ma użytkować biurko regulowane powinno być ono maksymalnie dostosowane zarówno do jego warunków fizycznych jak i rodzaju wykonywanych czynności. Biurko dla dziecka siłą rzeczy będzie się różnić od tego w biurze, jak również od wersji dla gamera. Nie ma jednego idealnego biurka, stąd jego zakup powinien być zawsze starannie przemyślany.