poniedziałek, 15 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Angielski online? Dlaczego nie!

Nie trzeba chyba już nikogo przekonywać, że znajomość języka obcego we współczesnym świecie to już jest konieczność. Współczesny świat pokazuje że znajomość tylko i wyłącznie ojczystego języka często nie wystarcza. Żyjemy w globalnej wiosce, język nie jest nam potrzebny tylko po to, by przyjemniej spędzić czas na zagranicznych wakacjach i poznawać nowych ludzi, ale też i w celach zawodowych.

Wielu potencjalnych pracodawców w wymaganiach jakie stawiają potencjalnym pracownikom jest znajomość angielskiego lub innych języków obcych w stopniu co najmniej komunikatywnym. Trzeba również pamiętać, że coraz większa grupa naszych rodaków wyjeżdża za pracą za granicę, gdzie muszą się zacząć porozumiewać w tamtejszym języku. Można więc uczyć się tam na miejscu lub też pojechać już w celach zarobkowych z pewną posiadaną umiejętnością jeśli chodzi o język obcy. Jednak z pomocą przychodzą internetowe kursy, dzięki którym można się uczyć angielskiego online. 

Angielski: nauka online czy stacjonarne – co wybrać?

Dla chętnych szkoły językowe przygotowały wiele atrakcyjnych programów szkoleniowych, dzięki którym można zdobyć umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Najczęściej spotyka się szkolenia stacjonarne, ale między innymi ostatnie wydarzenia związane z zagrożeniem spowodowanym przez COVID 19, sprawiło, że wiele szkół językowych uruchomiło również szkolenia w systemie online. Trzeba przyznać, że nie jest to nowy sposób na nauczanie języków, gdyż w sieci można znaleźć wiele propozycji nauczania poprzez sieć internetową, które jednak tak naprawdę były szkoleniami offline, bez możliwości kontaktu bezpośredniego z nauczycielem. Takie szkolenia wymagały od uczących się dość sporego wysiłku i zaangażowania. Nie każdy posiada taką samodyscyplinę, by samodzielnie się uczyć języka. Jednak szkolenia opracowane przez stacjonarne szkoły językowe miały całkiem nowy charakter. Jak wyjaśnia pracownik szkoły językowej GERelis z Wrocławia https://gerelis.pl/, kursy stacjonarne zostały jakby żywcem przeniesione do sieci. Słuchacze się spotykają dalej z wykładowcą oraz ze swoją grupą tak jak w przypadku szkolenia prowadzonego w zwykłych warunkach. Jedyną zmianą jest to, że słuchacz może sobie wybrać porę, w której chce pobierać naukę, a do dyspozycji ma trzy pory w ciągu dnia. Angielski online otwiera również możliwości dla osób, które nie mieszkały w pobliżu szkoły, a chciały skorzystać z możliwości jakie daje nauka w tradycyjnej szkole językowej. Trzeba jednak pamiętać, że szkolenie online nie jest całkiem bez wad. Przytaczany już pracownik szkoły językowej GERelis , wyjaśnia, że w warunkach domowych często trudniej się uczyć. Do nauki trzeba przygotować odpowiednie spokojne miejsce, a niekiedy o to jest trudno. Ponadto technika czasem może zawieść. Szybkość łącza internetowego często się zmienia, co sprawia iż transmisja danych jest gorsza i trudno czasem się uczyć. Nie można również zapominać, że sprzęt lubi też często odmawiać posłuszeństwa. No i nie każdy lubi i umie uczyć się online. 

Co dalej z językowymi szkoleniami online?

Czas pandemii jeszcze trwa. Jednak z tym co nas dotknęło musimy się nauczyć żyć. Wiele osób w dalszym ciągu unika kontaktów, ograniczając je do minimum. Dla nich angielski online – a więc szkolenia prowadzone z wykorzystaniem sieci Internetowej, są doskonałym rozwiązaniem. Bez wychodzenia z domu, bez kontaktu osobistego z nauczycielem lub grupą słuchaczy. Szkolenia online sprawiają jednak, że mimo wszystko pewien rodzaj kontaktu jest i nauczyciel może w dalszym ciągu przekazywać swoją wiedzę, a grupa może motywować do dalszego wysiłku. To nic, że takie szkolenie wymaga większej samodyscypliny. Jak widać nauka języków obcych online, podobnie jak inne kursy prowadzone tą metodą mają swoje plusy i minusy. Trzeba jednak przyznać, że walorów jest więcej, a problemy jakie może sprawić technika, lub nasza niedoskonała osobowość nie może stać na przeszkodzie pobierania nauki, w tym również nauki języka obcego. A co będzie później? Czas pokaże, ale można przypuszczać, że wraz z ustaniem pandemii szkolenia takie nie zostaną zlikwidowane.