poniedziałek, 15 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jaki telewizor wybrać?

W ostatnich latach obserwować możemy wręcz niewyobrażalnie szybki rozwój technologii, która dostarcza nam szereg fantastycznych urządzeń codziennego użytku. Jednym z nich są telewizory – których producenci prześcigają się w kolejnych udogodnieniach, aby zapewnić swoim klientom jak najwięcej przyjemności. Naturalnym więc jest rodzące się pytanie, który telewizor będzie dla nas najlepszym wyborem.

  1. Telewizor Philips 55PUS6754/12.
  2. Telewizor Samsung UE43TU7002K.
  3. Który wybrać?

Spośród wielu popularnych producentów telewizorów na szczególne wyróżnienie zasługują firmy Philips oraz Samsung. To ich produkty są jednymi z najczęstszych wyborów klientów, którzy wykazują wysokie zadowolenie z zakupów. Dlatego też weźmy dzisiaj na tapet dwa modele reprezentujące wspomniane marki.

Telewizor Philips 55PUS6754/12

Nie bez przyczyny Philips od wielu lat cieszy się niegasnącym zaufaniem klientów, którzy ochoczo kierują się w stronę nowych produktów wypuszczanych przez markę. Tak też jest, jeśli chodzi o Philips 55PUS6754/12 – telewizor, który charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi w przystępnej cenie. Model ten to 55-calowy sprzęt, który prezentuje obraz w rozdzielczości 4K (Ultra HD), czyli dwukrotnie lepszej niż do niedawna powszechna Full HD. Dzięki temu obraz zyskuje dodatkową głębię i ostrość, przenosząc widza do sal kinowych. Jest to oczywiście model SMART, czyli posiadający możliwość łączenia się z Internetem, również w formie bezprzewodowej (Wi-Fi). Szeroki wybór wśród aplikacji pozwala na wygodny dostęp do ulubionych zasobów internetowych całej rodzinie. Co więcej, telewizor ten został wyposażony w technologię Ambilight, która dodatkowo potęguje wrażenia podczas oglądania – rzuca światło na ścianę za sprzętem, stwarzając wrażenie, że ten jest większy.

Zapewne wygodny rozwiązaniem dla osób nielubiących dostosowywać się do programu telewizyjnego jest port USB, pod który można podłączyć pendrive’a lub dysk zewnętrzny i nagrywać ulubione filmy i seriale w dowolnie wybranej porze. Proste w obsłudze programowanie nie sprawi trudności żadnemu z domowników. Co więcej, z podłączonego urządzenia można również odtwarzać filmy, muzykę czy też oglądać zdjęcia.

Telewizor Samsung UE43TU7002K

Drugim z prezentowanych telewizorów jest Samsung UE43TU7002K. Sprzęt ten jest równie mocno popularny, co powyższy produkt, posiada jednak nieco inne parametry. Jest to telewizor mniejszy – 43-calowy, czyli idealnie nadający się do mniejszych pomieszczeń, w których nie można sobie pozwolić na zawieszenie czy też ustawienie dużego telewizora. Co istotne, wskazany model Samsunga również działa w nowoczesnej rozdzielczości 4K Ultra HD (3840×2160), a także posiada funkcję SMART. Klienci zgodnie zaznaczają, że panel został przygotowany z dbałością o detale i jest wysoce intuicyjny. Telewizor ten posiada dodatkowo moduł hybrydowy HbbTV. Pod sprzęt również można podłączyć zewnętrzny sprzęt (pendrive lub dysk) i odtwarzać zgrane na niego pliki. Model ten nie posada funkcji nagrywania.

Który wybrać?

Na to pytanie w dużej mierze należy sobie odpowiedzieć indywidualnie. Pierwszy z wymienionych telewizorów jest znacznie większy, warto więc skupić na nim uwagę przy posiadaniu większego pokoju, gdzie sprawdzi się idealnie. Posiada również więcej wbudowanych funkcji, co przekłada się na jego cenę. Z kolei produkt Samsunga jest idealną opcją przy mniejszych sypialniach czy pokojach dziecięcych, a także mniej wymagających użytkownikach. Co istotne, warto dodatkowo zapoznać się z innymi telewizorami na stronie https://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe.bhtml.