poniedziałek, 15 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Co zrobić, gdy mamy stłuczkę lub wypadek samochodowy w UK?

Kolizje i wypadki drogowe są codziennością niemal wszędzie, gdzie poruszają się pojazdy spalinowe czy inne środki komunikacji. Wprawdzie w krajach Europy są mniej więcej podobne przepisy prawa odpowiednio regulujące różne sytuacje na drodze, nie są one identyczne. Możemy więc odczuwać znaczny lęk i przerażenie, gdy zdarzy się nam coś poza granicami Polski. Wówczas pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to nie panikować i rozsądnie ocenić to, co się stało.

Masz wypadek samochodowy w UK?

Wielka Brytania należy do czołówki krajów Europy, gdzie dochodzi do największej liczby przykrych zdarzeń drogowych. Stoi za tym przede wszystkim ogromne zagęszczenie ludności i niemały odsetek pojazdów przypadających statystycznie na brytyjskie gospodarstwa domowe. Jeżeli takie coś zdarzyło się Tobie, żadnego nie ma znaczenia, czy jesteś pełnoprawnym obywatelem UK czy imigrantem. W przypadku winy kogoś innego za kolizję przysługuje Ci prawo do odszkodowania. 

Czy masz prawo ubiegać się o odszkodowanie za wypadek samochodowy w UK?

Każde zdarzenie drogowe jest inne, ma różne przyczyny i dzieje się w unikalnych okolicznościach. W skrócie mówiąc, każda sprawa jest inna. Wszystkie te czynniki są indywidualnie brane pod uwagę. Analizuje je zarówno policja angielska, ubezpieczyciele, jak i sądownictwo UK. Brytyjskie prawo ubezpieczeniowe nieco różni się od tego w Polsce, lecz większość zależy od postanowień umowy, jaką zawarliśmy z ubezpieczycielem. Zastanawiasz się, czy ktoś odpowiedzialny jest za wypadek, w którym ucierpiałeś lub zostało uszkodzone Twoje auto? Szybko skontaktuj się z profesjonalnym wsparciem prawnym specjalizującym się w prawie ubezpieczeniowym kraju, gdzie doświadczyłeś przykrego zdarzenia drogowego. Tego rodzaju specjalistyczne wsparcie w zakresie prawa innego państwa pomoże w rzetelnej analizie tego, co się stało. W takiej sytuacji Twój prawnik może stanowić nieocenione wsparcie, aby wywalczyć odszkodowanie za wypadek. Może być również istotnym doradcą, aby omówić swoją sytuację i właściwie przekazać ją organom policji, sądownictwa czy w trakcie składania wniosku o wypłatę rekompensaty od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Zatem jeśli brałeś udział w wypadku drogowym w Wielkiej Brytanii, możesz szybko nawiązać kontakt z Polską Kancelarią Odszkodowań (sprawdź na https://polskakancelariaodszkodowan.co.uk/odszkodowania-uk/odszkodowanie-za-wypadek-samochodowy-w-anglii-uk/). Kancelaria gwarantuje precyzyjne i rzetelne wsparcie prawne na wszystkich etapach procesu ubiegania się o odszkodowanie.