poniedziałek, 15 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Czym jest bardzo trudna konsolidacja kredytów? – Jak poprawić swoją sytuację finansową?

Kredyty konsolidacyjne to jedne z ważniejszych usług bankowych. Korzystają z nich konsumenci, którzy borykają się z problemami finansowymi, w tym przytłaczającą sumą miesięcznych zobowiązań. Konsolidacja zamienia wszystkie raty w jedną mniejszą, dając tak potrzebny oddech. Co jednak w przypadku, kiedy posiadamy słabą zdolność kredytową lub negatywne wpisy w BIK? Są to trudne kredyty, lecz w dalszym ciągu możliwe do uzyskania.

  1. Trudne kredyty konsolidacyjne.
  2. Co zrobić, żeby dostać trudny kredyt?
  3. Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu.

W życiu każdego człowieka może się pojawić chwila, w której niezbędne jest skorzystanie z dodatkowego wsparcia finansowego. Jest to całkowicie naturalne, zwłaszcza w obecnych czasach. Ważne przy tym, aby pamiętać, że zarówno kredyty, jak i pożyczki należy spłacić w określonym przez umowę terminie. W sytuacjach szczególnie skomplikowanych, kiedy suma miesięcznych rat jest ponad nasze siły, rozwiązaniem okaże się kredyt konsolidacyjny. Zdarza się jednak, że jego uzyskanie jest bardzo trudne…

Trudne kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny jest usługą, której celem jest pomoc w spłacie dotychczasowych zobowiązań klienta (a przynajmniej tych, które chce objąć konsolidacją). Dzięki temu liczba miesięcznych rat zostaje zredukowana do jednej, z mniejszym oprocentowaniem. Co za tym idzie, kurczą się wydatki przeznaczane na zadłużenie. Pamiętajmy, że konsolidacja jednocześnie rozciąga okres kredytowy – płacimy mniej, lecz przez dłuższy czas.

Bardzo trudna konsolidacja kredytów to sytuacja, w której bank negatywnie rozpatruje złożony wniosek. Wpływ na to może mieć np. niska zdolność kredytowa, negatywna historia w BIK, zbyt duże koszty codziennego życia, ale również przyziemne błędy podczas wypełniania wniosku. Wiele osób poddaje się w tym momencie, nie zdając sobie sprawy z faktu, że w ich zasięgu pozostają sprawdzone rozwiązania mogące ułatwić uzyskanie kredytu.

Co zrobić, żeby dostać trudny kredyt?

Trudne kredyty bankowe to usługi wymagające, lecz praktyka pokazuje, że czasami wystarczy zaktualizować tylko jedną rzecz w swoim życiu, aby bank zmienił podejście. W pierwszej kolejności warto zwrócić się do wykwalifikowanego eksperta kredytowego. Posiadając olbrzymią wiedzę i doświadczenie, wskaże on nam, co należy poprawić i jak postępować, żeby bardzo trudna konsolidacja doszła finalnie do skutku.

Przy dużej ilości zobowiązań, które chcemy objąć konsolidacją, prawdopodobnie niezbędne okaże się dodatkowe zabezpieczenie dla banku. Najczęściej występuje ono w postaci hipoteki nakładanej na posiadaną nieruchomość.

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Wbrew powszechnie panującej opinii, bardzo trudne konsolidacje kredytów są dzisiaj możliwe. Banki udzielają wsparcia nawet osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej. Miejmy świadomość, że procedura przyznawania kredytu jest rozbudowana i drobiazgowa. Pomoc eksperta jest więc tutaj nieodzowna.

Jednocześnie nie zapominajmy, że sprawa może się rozwinąć w nieoczekiwanym kierunku. Zdarza się, że jedynym sposobem na poprawę zdolności kredytowej jest np. zmiana pracy lub spłata choć części zaległych rat. Niestety to również nie zagwarantuje sukcesu. W szczególnie złożonych i trudnych przypadkach, kiedy bank w dalszym ciągu odmawia przyznania konsolidacji, możemy się starać o tzw. chwilówki oraz pożyczki pozabankowe. Udzielane są one przez prywatne firmy bez weryfikacji w bazach BIK i KRD.