sobota, 2 marcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Czym jest integracja online?

Integracja online

Odpowiednia atmosfera w firmie ma bardzo duże znacznie dla wydajności pracy. Tego też powodu bardzo ważne jest budowanie zespołów, które są ze sobą zgrane, gdzie królują pozytywne emocje pomiędzy pracownikami. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że o wiele przyjemniej przychodzi się do pracy gdzie jest świetna atmosfera, niż do takiej gdzie jej nie ma. Dobra atmosfera ma również wpływ na motywację w pracy. Warto wiedzieć, że w dużej mierze atmosfera zależy od integracji zespołu. Każdy szef doskonale wie, że od czasu do czasu niezbędna jest dobra impreza integracyjna, to kluczowy element budowy zgranego zespołu. W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest integracja online.

Pomysły na integrację online

Świat w 2020 roku się zatrzymał. Dla pracodawców pojawił się nowy problem. Jak zorganizować integrację zespołu, który siedzi w domu i pracuje zdalnie? To duży problem, bo według badań blisko 70% ankietowanych pracowników wskazało jako dobry sposób integracji wspólne spotkania i spędzanie czasu, a 60% ankietowanych postawiło na wyjazdy integracyjne. Jak widać, z jednej strony jest duża konieczność integracji, a z drugiej strony duże ograniczenia związane z pandemią. Organizacja imprezy w tradycyjnej formule nie jest wielkim problemem, ale jak zapewnić odpowiednią integrację online? To jest wyzwanie!

Kilka pomysłów integracji online

Wspólne posiłki, wspólna kawa a może wspólna degustacja? To doskonały pomysł na team building online. W zależności od pory dnia, możemy spotkać się na porannej kawie, zjeść wspólny lunch online czy też wypić wieczorem drinka. Do tego wystarczy odpowiednia platforma do spotkań wideo i codziennie można umówić się na 15 minut przerwy, gdzie porozmawiamy sobie o wszystkim innym oprócz pracy.

Spotkania takie bez problemu możemy przenieść również na wieczór, gdzie z odrobiną dobrego alkoholu możemy w grupie eksperymentować z tworzeniem niepowtarzanych drinków. Integracja zespołu online w takich warunkach przebiega bardzo przyjemnie. Wystarczy znaleźć ciekawe przepisy i eksperymentować.

Do tego wspaniałego nastroju możemy dołożyć kolejną zabawę, którą wszyscy znają i zdecydowana większość osób ją lubi, to kalambury. Tą zabawę bez najmniejszych problemów można przeprowadzić online. Wystarczy mikrofon i włączona kamera oraz platforma, gdzie wszyscy mogą się widzieć. Zabawa gwarantowana.

To nie wszystko, podczas pracy online można organizować różnego rodzaju warsztaty online. Pomysłów na integrację zespołu online jest bardzo wiele i myślę, że każdy zajdzie bez problemu coś, co przypadnie mu do gustu.