poniedziałek, 15 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Lokalizatory GPS w Twojej flocie – na co zwrócić uwagę?

Nowoczesne lokalizatory GPS to wszechstronne urządzenia do zastosowania na wiele różnych sposobów. Mogą służyć jako lokalizator samochodu, ale nie tylko. Niewielkich rozmiarów sprzęt bez trudu podłączymy w rowerze, na skuterze, motocyklu czy nawet we wnętrzu kajaku, czy łodzi.

Nie tylko pojazdy są poddawane lokalizowaniu na mapie. Niekiedy jest potrzeba kontroli, w jakim miejscu znajduje się osoba lub zwierzę. Można więc wykorzystać sprzęt do zlokalizowania dziecka, osoby starszej, wymagającej opieki, psa lub zwierząt hodowlanych: koni, czy krów. Istnieje także możliwość zabezpieczenia w ten sposób torby podróżnej, czy plecaka. Technologia GPS i małe lokalizatory dają naprawdę wiele możliwości na różnego typu zastosowanie tych urządzeń.

Lokalizatory GPS do samochodu

Lokalizatory GPS najczęściej wykorzystuje się do samochodu. Zarządzanie całą flotą pojazdów, które są w ciągłym ruchu na dużym obszarze to prawdziwe wyzwanie. Niełatwo jest kontrolować kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu kierowców w tym samym czasie. Konieczne jest wprowadzenie technologii do usprawnienia zarządzania firmą. W tym przypadku koniecznością jest korzystanie z dodatkowych urządzeń, które umożliwiają kontrolowanie większą ilością pojazdów. Do takich narzędzi należą profesjonalne GPS lokalizatory do samochodu.

Lokalizatory GPS Tracki to nowocześniejsza wersja jednego z najpopularniejszych lokalizatorów Trackimo. Aplikacja do urządzenia jest przygotowana wyłącznie w języku polskim i dostępne są różne wersje abonamentu. Istnieje możliwość szybkiej lokalizacji na komputerze lub na telefonie. Bateria w lokalizatorze wystarcza na ok. 5 dni lokalizacji. Rozbudowana wersja posiada dodatkowe zasilanie w formie power-pack. Małe rozmiary dają możliwość umieszczenia czujnika dosłownie wszędzie, za siedzeniem w aucie i sprawdzenie, jak działa GPS w samochodzie.

Jak działa GPS w samochodzie?

Do śledzenia pojazdów przy pomocy lokalizatora Trackimo Tracki 3G wykorzystuje się darmową aplikację na telefon z systemem iOS oraz Android. Bez problemu można również korzystać z serwera na stronie internetowej. Opcje do korzystania z serwera na stronie nie różnią się od tych na telefonie. Obie wersje są w języku polskim. Ponadto sprzęt posiada dostęp do globalnej subskrypcji, która jest konieczna do uruchomienia GPS. Lokalizatory pozwalają na przechowywanie całej historii pojazdu: trasy, ilości przejechanych kilometrów, czasu oraz miejsca, gdzie pojazd zatrzymał się na postój i nawet co 5 sekund może być wysyłana aktualizacja. Jak działa GPS w samochodzie, który właśnie ruszył? Funkcja powiadomień w lokalizatorze TRACKIMO Tracki daje możliwość natychmiastowej reakcji, gdy tylko pojazd zacznie się przemieszać.

Aplikacja pozwala na śledzenie położenia z każdego miejsca, gdziekolwiek jesteś. Wystarczy mieć dostęp do Internetu. Małe rozmiary, wymienne pokrywy oraz wydajne baterie pozwalają na to, by lokalizatory były używanie w technologii GPS praktycznie wszędzie, gdzie jest sieć.