niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Usługi elektryczne w Szczyrku

Wykonanie instalacji elektrycznej w budynku najlepiej powierzyć fachowcowi z uprawnieniami i doświadczeniem w kompleksowych realizacjach. Niestety nie wszędzie można znaleźć firmę, która świadczy profesjonalne usługi elektryczne. Szczyrk to mała miejscowość i być może trzeba będzie szukać fachowca w innym mieście.

Firma elektryczna – jak znaleźć dobrego fachowca?

Szczyrk słynie z tras narciarskich i wyciągów, a także z pięknych szlaków rowerowych. Zimą narciarze przyjeżdżają tutaj oddać się białemu szaleństwu na stoku, z kolei od wiosny do jesieni ściągają tu amatorzy rowerowych eskapad. Stąd też łatwiej znaleźć tutaj wypożyczalnię nart i rowerów niż kogoś, kto zajmie się instalacją elektryczną, założy fotowoltaikę czy wykona montaż pompy ciepła. Szczyrk przypomina pod tym względem inne małe miejscowości – można znaleźć kilku dobrych instalatorów, ale będzie trudno załapać się na wolny termin w najbliższym czasie.

Co zrobić, gdy nie udało się wcześniej zarezerwować lokalnego fachowca, a budowa nagli? Wtedy pozostaje firma elektryczna z innej miejscowości. Przy jej wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, w tym:

  • uprawnienia elektryczne (eksploatacja + dozór), certyfikaty;
  • zakres usług;
  • doświadczenie (czas pracy w branży i wykonane realizacje);
  • dodatkowe usługi (np. konsultacje elektryczne, audyt energetyczny, serwis);
  • cennik;
  • opinie w internecie.

Pompy ciepła i fotowoltaika w Szczyrku dla „zielonej energii”

Szczyrk to niewielkie miasto, w którym mieszka nieco ponad 5700 osób. Nic więc dziwnego, że trudno tu znaleźć kogoś, kto specjalizuje się w instalacjach z obszaru energii odnawialnej. Firma powinna działać kompleksowo, ponieważ montaż ogniw słonecznych na dachu czy specjalnej konstrukcji to nie wszystko.

Warto zapytać potencjalnego wykonawcę, czy przeprowadza audyt energetyczny i zapewnia serwis w trakcie eksploatacji. Można również sprawdzić, czy firma elektryczna ma doświadczenie w takich realizacjach i czy posiada stosowne uprawnienia oraz certyfikaty. Wszak chodzi nie tylko o sprawne działanie instalacji, ale także o bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową budynku.

Przy okazji warto sprawdzić, czy firma oferuje również montaż pompy ciepła. Szczyrk to górska miejscowość i srogie zimy wymagają wydajnego systemu grzewczego. Bardzo ważne jest właściwe dobranie parametrów pompy. Zbyt duża moc spowoduje większe zużycie prądu i negatywnie wpłynie na trwałość urządzenia. Z kolei pompa o zbyt słabej mocy może nie dogrzać pomieszczeń w bardzo mroźne dni.

Oczywiście do ogrzewania domu można wykorzystać kocioł na paliwo stałe, ale warto rozważyć możliwości, jakie daje zestaw pompa ciepła + fotowoltaika. Szczyrk to bardzo malownicze miasteczko i szkoda psuć górskie powietrze spalaniem węgla. Poza tym pompa ciepła zasilana energią słoneczną to praktycznie bezobsługowe i tanie w eksploatacji rozwiązanie.

Komu zlecić usługi elektryczne w Szczyrku i okolicy?

Przy zakładaniu instalacji elektrycznej i fotowoltaiki trzeba wziąć pod uwagę zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz wymagania mieszkańców. Dlatego dobry instalator doradza, pyta o potrzeby oraz proponuje rozwiązania na miarę budżetu. Fachowiec powinien wiedzieć, z jakich urządzeń będą korzystać mieszkańcy domu czy pracownicy firmy. Musi również znać plany dotyczące ogrzewania oraz zakupu takich urządzeń jak: ładowarka do pojazdu elektrycznego, bojler elektryczny czy klimatyzacja. Szczyrk to miejscowość atrakcyjna dla turystów, dlatego takie udogodnienia z pewnością przydadzą się właścicielom hoteli i pensjonatów.

Wszystkie wymienione usługi, a więc: wykonanie instalacji elektrycznej, montaż fotowoltaiki i montaż pompy ciepła w Szczyrku, czy klimatyzacja w Szczyrku i okolicy, można zlecić jednej firmie. Przykładem tutaj jest firma elektryczna M&S Photoenergy z Pszczyny, która może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w branży instalatorskiej oraz wykwalifikowanym zespołem. Ekipa przyjmuje zlecenia głównie w środkowej i południowej części województwa śląskiego, a więc również w Szczyrku. Z firmą można skontaktować się: