środa, 21 lutegoCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

W jakie meble do biura zainwestować na początek?

Gdy odwiedzimy jeden z lepszych salonów mebli biurowych w Katowicach, z pewnością będziemy zaskoczeni ilością dostępnych w nim mebli. Jeżeli jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami, również ceny niektórych mebli mogą nas niemile zaskoczyć. Na szczęście na początek nie musimy kupować najdroższych zestawów mebli. Może się okazać, że całkowicie wystarczy nam dobre krzesło i biurko. – podpowiada ekspert z firmy NoNameOffice

Meble biurowe, które są niezbędne początkującym przedsiębiorcom

Zakup konkretnych mebli biurowych jest uzależniony od charakteru prowadzonej przez nas działalności, a także ilości osób, które zatrudniamy w swoim biurze. Zdaniem eksperta z salonu mebli biurowych w Katowicach, firmy, które na co dzień muszą gromadzić duże ilości dokumentacji potrzebują pojemnej szafy. Jeżeli posiadamy przedmioty i dokumenty poufne, zdecydujmy się na szafę z dodatkowymi zabezpieczeniami. Jeśli jednak posiadamy jednoosobowe biuro, na początku możemy obejść się bez szafy. Możemy ją zastąpić na przykład biurkiem z większą ilością szuflad lub małą komodą.

Niezależnie od tego na jakim etapie znajduje się aktualnie nasza firma, do najważniejszych mebli biurowych będą należały prawdopodobnie biurka i krzesła. Potrzebujemy ich tyle, ilu pracowników zatrudniamy. W przypadku, gdy nasze biuro nie jest największe, rozwiązaniem może być zakup biurek składanych lub biurek podwójnych. Zarówno my, jak i nasi pracownicy, bardzo potrzebujemy dobrze wyprofilowanych krzeseł lub foteli biurowych (masywne fotele sprawdzą się raczej w większych pomieszczeniach).

Jakie wymagania stawiamy meblom biurowym?

Ekspert z salonu mebli biurowych z Katowic przypomina, że zakup mebli do biura to coś całkowicie innego niż zakup umeblowania do mieszkania. Meble biurowe są przede wszystkim o wiele bardziej eksploatowane. Zdarza się, że w niektórych firmach korzysta się z nich nawet 24 godziny na dobę (na przykład, gdy pracownicy są zatrudnieni na zmiany). Ze względu na wysoką eksploatację, na złej jakości meblach biurowych szybko widoczne są uszkodzenia (podczas gdy te same meble w domu mogą wyglądać jak nowe). Ich właściciel musi natomiast podjąć decyzję o ich kosztownej renowacji lub wymianie.

Żeby meble biurowe zostały z nami na dłużej, powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Jako, że samodzielnie często nie jesteśmy w stanie ocenić czy dany surowiec przetrwa próbę czasu, dobrze jest się skonsultować z doświadczonym pracownikiem, który chętnie udzieli nam cennych porad. Innym rozwiązaniem (gdy chcemy mieć pewność, że kupujemy meble najwyższej jakości) jest korzystanie z ofert renomowanych producentów mebli biurowych. Oczywiście meble zaprojektowane przez światowej sławy ekspertów są droższe od tych, które kupimy w supermarkecie, jednak możemy mieć pewność, że jest to inwestycja na lata.

Ergonomia przede wszystkim

Niezależnie od tego jakie meble do biura się nam podobają, pamiętajmy, że najważniejsze jest, żeby spełniały one warunki ergonomii. Ergonomiczne meble zapewniają nam najwyższy możliwy komfort pracy. Korzystanie z nich zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób zawodowych w przyszłości.

Nie zapominajmy też, że meble muszą pasować do naszego biura pod kątem wielkości. Meble do biura małego nie mogą być zbyt masywne. W przeciwnym wypadku pomieszczenie to będzie sprawiało wrażenie mniejszego niż jest w rzeczywistości. Dodatkowo meble takie mogą sprawić, że w biurze zabraknie odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni dla każdego pracownika (a to z kolei jest niezgodne z prawem).