piątek, 14 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Limit kredytowy czy kredyt gotówkowy – które rozwiązanie wybrać?

Chcesz zrealizować plany i cele, ale Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami? Sięgnij po tani kredyt bankowy i nie rezygnuj z marzeń! W artykule wyjaśnimy różnicę między limitem kredytowym i kredytem gotówkowym. Podpowiem także, który z nich warto wybrać.

Z powodu braku środków finansowych wiele osób rezygnuje z realizacji marzeń i celów. Choć takie podejście ma wielu zwolenników, warto spojrzeć na nie także z innej perspektywy. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie jesteś w stanie zaoszczędzić potrzebnej kwoty, jednak Twoja sytuacja finansowa jest stabilna, a źródło dochodów pewne, warto nieco pomóc szczęściu. Sięgając po zewnętrzne źródło finansowania, spełnisz swoje marzenia, a zwrot pożyczonych od banku pieniędzy rozłożysz na niskie, dostosowane do możliwości finansowych raty. Wybierając takie rozwiązanie, zyskasz więc nie tylko ogrom satysfakcji i radości, ale także piękne wspomnienia, które zostaną z Tobą na długo. Czy warto na własne życzenie pozbawiać się takich doświadczeń?

Limit kredytowy czy kredyt gotówkowy?

Jeśli jesteś pewien, że chcesz pożyczyć pieniądze na realizację swoich planów, będziesz musiał zdecydować, który produkt najlepiej spełni Twoje potrzeby. Limit kredytowy czy kredyt gotówkowy? Który z nich okaże się lepszym wyborem?

Limit kredytowy to nic innego jak limit na karcie kredytowej. To, jakiej wysokości limit na karcie kredytowej przydzieli bank, zależy przede wszystkim od Twojej zdolności kredytowej. Im wyższa, tym więcej środków do dyspozycji na karcie. Każda wykonana kartą operacja zmniejsza limit, każda spłata go odnawia. Pieniądze na karcie kredytowej są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Możesz więc sięgnąć po nie zawsze wtedy, kiedy są potrzebne.

Jak korzystać z limitu kredytowego?

Przy pomocy karty kredytowej możesz realizować transakcje w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz w punkach usługowych zapewniających możliwość płatności bezgotówkowych. Zadłużenie możesz spłacać, wykonując przelewy na dowolne kwoty na zsynchronizowany z kartą rachunek techniczny. Możesz również rozłożyć je na raty, spłacając zadłużenie tak samo, jak tradycyjny kredyt bankowych — w miesięcznych transzach.

Kredyt gotówkowy to kredyt wypłacany przelewem na konto i spłacany w miesięcznych ratach. W zależności od banku i zdolności kredytowej wnioskującego maksymalne kwoty kredytów gotówkowych wynoszą od kilku aż do kilkuset tysięcy złotych. Spłata odbywa się z reguły przez kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy. Aby dostosować wysokość raty do własnych możliwość finansowych, przed złożeniem wniosku skorzystaj z kalkulatora kredytowego, wykonując kalkulację kredytu gotówkowego. Po wpisaniu w poszczególne pola potrzebnej kwoty i preferowanego okresu spłaty kalkulator wyliczy miesięczną kwotę raty. Zmieniając parametry (np. wydłużając okres kredytowania), dostosujesz wartości do tych najbardziej preferowanych.

Jak korzystać z kredytu gotówkowego?

Pieniądze z kredytu gotówkowego dostaniesz w formie jednorazowego przelewu na rachunek osobisty. Będziesz mógł przeznaczyć je na dowolny niezwiązany z działalności gospodarczą cel. Może to być np. kupno auta, wymarzonego sprzętu grającego czy sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu w tropiki.

Który produkt warto wybrać?

Limit na karcie kredytowe czy kredyt gotówkowy? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Wiele zależy bowiem od konkretnych potrzeb i oczekiwań kredytobiorcy.

  • Karta kredytowa z limitem środków będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zachować finansowe bezpieczeństwo w każdej sytuacji, a w przypadku nieprzewidzianych wydatków mieć pod ręką pieniądze, które pozwolą je pokryć.
  • Kredyt gotówkowy spełni oczekiwania kredytobiorców, którzy chcą pozyskać środki finansowe na sfinansowanie konkretnego celu, a spłatę rozłożyć na niewielkie miesięczne raty.


Źródło:
https://direct.money.pl/artykuly/porady/kredyt-gotowkowy-czy-kredyt-odnawialny